OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Co vše umí moderní sušička prádla?

Co vše umí moderní sušička prádla?
Zdroj: shutterstock_1933330304

O výhodách sušiček už toho bylo napsáno mnoho. Postarají se o rychlé vysušení prádla, odstraní prach, vlákna, chlupy domácích mazlíčků i alergeny z tkanin a zachovávají barevnost a hebkost materiálu. Jak ale sušičky za posledních pár let pokročily? Co vám mohou nabídnout nejnovější modely? To se dozvíte v tomto článku.

Sušení podle vašich představ

Není sušení jako sušení. Moderní sušičky jsou vybaveny senzory vlhkosti, díky kterým nejen rozeznají, zda je prádlo ještě vlhké, ale umožňují také nastavit úroveň sušení. Můžete si tak vybrat, zda chcete prádlo extra suché na uložení do skříně, nebo třeba lehce vlhké pro snazší žehlení.

Nové modely už mají také speciální senzory, které rozeznávají typy tkanin, a zvládají i velmi šetrné sušení při nízké teplotě. Díky tomu už jsou doby, kdy jste museli své jemné prádlo sušit na ramínku, minulostí.

Chytré funkce

V době mobilních aplikací, hlasových asistentů a celých chytrých domácností nemohly ani sušičky zůstat pozadu. U řady modelů se tak setkáte s bezdrátovým připojením k síti, díky kterému můžete sušičku ovládat pomocí mobilního telefonu, stahovat nové programy nebo třeba diagnostikovat závadu.

Odborný webový portál Spotřebitelov.cz zmiňuje také, že některé značky umožňují také synchronizaci sušičky s chytrou pračkou stejného výrobce. Už při navolení pracího programu tak sušička automaticky zvolí vhodný program pro následné sušení.

Samočištění

Nejkomplikovanější součástí údržby sušičky je čištění kondenzátoru. Ten bylo u starších modelů s topným tělesem možné vyjmout a vypláchnout, novější sušičky s tepelným čerpadlem ale mají kondenzátor pevně zabudovaný, o jeho čištění se tak můžete pokoušet pouze vysavačem skrze mřížku.

Řešením u modernějších sušiček je samočisticí kondenzátor, ten se během sušení automaticky několikrát propláchne vodou, a s jeho čištěním si tak nemusíte dělat starosti. Někteří uživatelé  mají obavu, že u sušiček se samočisticím kondenzátorem nemohou odvádět kondenzovanou vodu do odpadu. Tento problém je ale podle redaktorů serveru Arecenze.cz už minulostí.

“První modely se samočisticím kondenzátorem opravdu odvod vody do odpadu neumožňovaly, současné modely jsou ale natolik konstrukčně pokročilé, že můžete mít obojí - čistý kondenzátor i bezpracné odvádění vody. Pozor si musíte dávat jen u starších sušiček, před koupí je vždy vhodné překontrolovat, kterými funkcemi daný model disponuje,” vysvětlují.

Osvěžování prádla a ochrana proti mačkání

Režim ochrany prádla proti pokrčení už je dnes u většiny sušiček samozřejmostí. Znamená to, že i po skončení programu sušička prádlo ještě nějakou dobu pravidelně otáčí a načechrává, aby se dlouhým ležením v bubnu příliš nepomačkalo.

Některé modely jdou ale ještě dál a setkáte se u nich také s parními programy. Ty jsou poměrně časté u praček, u sušiček jsou zatím ještě spíše výjimkou. Díky parním programům můžete osvěžit prádlo i bez praní a zbavit jej skladů nebo i zápachu. Hodí se tak například na ošetřování kabátů načichlých cigaretovým kouřem a dalších kusů oblečení, které byste jinak museli zanést do čistírny.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pr článek

Důležité Události

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona, a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz