Domácí

Praha už Čechy neláká! Žebříček návštěvnosti ovládl jiný kraj

Nejnavštěvovanějším krajem letošního roku jsou zatím jižní Čechy. Za nimi pak následují kraje Jihomoravský a Olomoucký. Naznačuje to průměrná obsazenost pokojů v různých ubytovacích zařízeních.

Mimořádně úspěšný byl pro jižní Čechy, co se týče turismu a ubytování, měsíc červenec. Během prvního prázdninového měsíce zaplnili turisté ubytovací kapacity skoro z 80 procent celkové nabídky. Data poskytla agentura, která je zpracovávala pro ministerstvo pro místní rozvoj.

Každý čtvrtý respondent, který v anketě odpovídal, označil za svou cílovou destinaci právě jižní Čechy. V počtu hostů i přenocování za sebou dokonce historicky poprvé jižní Čechy nechaly nejen všechny ostatní české kraje, ale dokonce i Prahu.

Související obsah

​Navzdory koronavirové krizi v létě turisté strávili na jihu Čech celkem více než 2,3 milionu nocí, což bylo skoro o pět procent víc, než v rekordním roce 2019.

Nejvíce hostů přijelo v létě do jižních Čech z hlavního města, jižní Moravy a středních Čech. Nastávající podzim ale zřejmě už nebude tak optimistický. Od září prý na jihu Čech strmě začala klesat návštěvnost. To je problém v podstatě všech krajů v republice. Téměř všechny proto na podzim nabízí různé bonusy nebo slevové poukázky na ubytování.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz