Domácí

Praha už Čechy neláká! Žebříček návštěvnosti ovládl jiný kraj

Nejnavštěvovanějším krajem letošního roku jsou zatím jižní Čechy. Za nimi pak následují kraje Jihomoravský a Olomoucký. Naznačuje to průměrná obsazenost pokojů v různých ubytovacích zařízeních.

Mimořádně úspěšný byl pro jižní Čechy, co se týče turismu a ubytování, měsíc červenec. Během prvního prázdninového měsíce zaplnili turisté ubytovací kapacity skoro z 80 procent celkové nabídky. Data poskytla agentura, která je zpracovávala pro ministerstvo pro místní rozvoj.

Každý čtvrtý respondent, který v anketě odpovídal, označil za svou cílovou destinaci právě jižní Čechy. V počtu hostů i přenocování za sebou dokonce historicky poprvé jižní Čechy nechaly nejen všechny ostatní české kraje, ale dokonce i Prahu.

Související obsah

​Navzdory koronavirové krizi v létě turisté strávili na jihu Čech celkem více než 2,3 milionu nocí, což bylo skoro o pět procent víc, než v rekordním roce 2019.

Nejvíce hostů přijelo v létě do jižních Čech z hlavního města, jižní Moravy a středních Čech. Nastávající podzim ale zřejmě už nebude tak optimistický. Od září prý na jihu Čech strmě začala klesat návštěvnost. To je problém v podstatě všech krajů v republice. Téměř všechny proto na podzim nabízí různé bonusy nebo slevové poukázky na ubytování.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz