Domácí

Těžký průběh těhotenství. Míša Nosková skončila až v nemocnici

Těžký průběh těhotenství. Míša Nosková skončila až v nemocnici
Zdroj: Jindřich Čanda

Zpěvačka Michaela Nosková má za sebou čtyři velmi krušné měsíce, během kterých se obávala o život svého nenarozeného miminka. Kvůli těžkému průběhu těhotenství musela pravidelně jezdit do nemocnice, kde nakonec byla i hospitalizována. Když jí bylo nejhůř, onemocněla totiž navíc i covidem-19.

Ačkoliv budoucí maminky obvykle při radostném očekávání rychle nabírají na váze, na Míše těhotenství nebylo dlouhou dobu poznat. S radostnou novinkou se pochlubila až po dlouhých pěti měsících. Jak přiznala redakci TN.cz, za její štíhlou postavou však nestálo zdravé stravování ani pohyb, ale vážné zdravotní problémy.

"Musím se usmívat, když si dnes čtu o tom, že díky bezproblémovému těhotenství vypadám, jak vypadám a chodím cvičit a zpívat a hrát. Ano, naše miminko se má díky Bohu skvěle, " svěřila se na úvod Míša, která ale na povzbudivý výrok lékařů netrpělivě čekala několik týdnů. "Pravda je, že první čtyři měsíce jsme prošli těhotenským peklíčkem, kdy Míša díky neustále nevolnosti nemohla jíst, a dokonce potom už ani pít. Všechno šlo téměř hned ven," popsal těžké okamžiky Míšin snoubenec Jindřich Čanda.

Místo, aby přibírala na váze, zpěvačka během čtyř měsíců zhubla sedm kilogramů. "Nakonec jsem s Míšou jezdil do Nemocnice Na Homolce, kde mohla dostat infúze kvůli dehydrataci a na doplnění vitamínů a dalších důležitých látek," vysvětlil budoucí tatínek.

Související obsah

​V té chvíli ale pár netušil, že "ranními" nevolnostmi jejich problémy nekončí. V době, kdy na tom byla Míša nejhůř, dostali oba nastávající rodiče covid-19. Když nejprve antigenní a poté i PCR testy potvrdily diagnózu, dvojice již měla nalomenou imunitu. Míša kvůli těžkému průběhu těhotenství, Jindřich po lehkém zánětu průdušek. Zpěvačka navíc ještě jako alergička a astmatička spadala do rizikové skupiny.

"To už Míša, díky předchozímu stavu, musela nastoupit do nemocnice přímo na covidové oddělení. Naštěstí to nezasáhlo plíce, ale nechtěli jsme ani v nejmenším ohrozit naše dítě a chtěli jsme, aby Míša byla v místě, kde by mohli rychle pomoci, kdyby se něco nenadálého stalo," popsal chvíle hrůzy Jindřich. "V 9. týdnu těhotenství byl covid v kombinaci s nevolnostmi doslova peklo. Pro mě to bylo velice těžké i za nového stavu, kdy jsme s Jindřichem nebyli spolu několik dní. Poprvé za celý náš vztah. No, strávili jsme hodiny na telefonu," svěřila Míša, nyní už se smíchem.

"Ačkoli nás lékaři i zdravotní personál chválili za náš přístup, pravda je taková, že i my jsme před nastoupením do nemocnice občas zakolísali a podlehli dosavadním všeobecným až hysterickým zprávám. Například měřit si saturaci a spoléhat se na "chytré" hodinky je opravdu velice ošemetné...Podobné zprávy vyvolávají akorát stres, zhoršují stav a nepomáhají ani lékařům," upozornila zpěvačka. "Tímto bychom chtěli na lidi apelovat, že co zabíjí, může být někdy strach, a ne nemoc a hodně se tím pomůže lékařům. Tímto samozřejmě nemyslíme podceňovat, ale mít rozumný přístup, jako při jiných nemocech," vzkázala.

Související obsah

​Míšu lékaři poté, co vyloučili ohrožení života miminka, propustili do domácí péče. "Jindřichovi zrovna covid vrcholil, přesto měl na starosti ještě mě, tak si dovedete představit, jak to u nás vypadalo. Už je to skoro až divné psát, ale díky němu jsem několik dnů mohla vstávat a doplazit se s jeho pomocí na toaletu a zpět," svěřila se zpěvačka, která se nyní už cítí podstatně lépe.

"Teď už naštěstí úspěšně nabírám," řekla s tím, že by nikdy nevěřila, jak bude z podobné zprávy šťastná. Všem, co se o ni v těžkých chvílích starali, je velmi vděčná. "Chtěla bych poděkovat veřejně lékařům, zdravotníkům, sestřičkám a personálu Nemocnice na Vinohradech a jejich covidovému oddělení, kde jsem si několik dní poležela. Mají můj hluboký obdiv," vzkázala Míša.

A štěstím už opět září i její snoubenec. "Jestli je pravda, že platí pravidlo, čím je hůře matce, tím lépe je na tom mimčo, tak naše dítě musí být přinejmenším Herkules... nebo Herkulína," prohlásil lehce tajemně s humorem sobě vlastním.

Ačkoli se Míša bála o život miminka, i tato v mnohém stresující událost je v životě velmi obohatila. "Jako každý z nás, žiju v době, která je momentálně ovlivněna covidem a následnými kroky vlád a úřadů. Na základě zkušenosti s nemocí a následnými událostmi jsem si mohla rozšířit obzory díky lidem z takříkajíc první linie i s dalšími nemocnými. Setkala jsem se s rozumem i hysterií, potkala jsme očkované i neočkované, mluvila s odborníky i laiky... A tak mám zase o něco komplexnější obrázek," uzavřela Míša.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz