Domácí

Covid v Česku sílí, nejvíce nakažených hlásí Karlovarský kraj

Epidemie koronaviru v Česku dál sílí. V nemocnicích leží 113 lidí s nemocí covid-19. To je nejvíce od poloviny června. Vůbec nejhorší situace je v okrese Karlovy Vary, kde za posledních sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 80 nových případů. Podle ministra zdravotnictví ale není důvod k panice.

Nejvíce pozitivních případů na Karlovarsku prý vzešlo z plošného testování ve školách.

"Ta hlavní nálož byla při testování ve školách. Musím říct, že ta čísla už v těchto dnech nerostou, ale spíše kolísají a je teď otázkou jednání s ministerstvem zdravotnictví a hygienickou stanicí, jaká budou opatření v těch školách, kde záchyty byly nejvyšší," objasnil Petr Kulhánek (PIRSTAN), hejtman Karlovarského kraje za STAN.

Podle hejtmana by mohlo jít například o další testování žáků a studentů. Většinu nakažených totiž tvoří děti a mladí lidé.

Související obsah

"Krajská hygienická stanice v tuto chvíli vyhodnocuje epidemiologickou situaci, zatím žádná opatření neplánujeme," uvedla Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje.

V okrese roste i počet hospitalizovaných. V karlovarské nemocnici je aktuálně s onemocněním covid-19 hospitalizováno osm pacientů. Jeden z nich je ve vážném stavu.

"Tři pacienti jsou ve věku kolem 50 let, ostatní jsou starší 65 let. Většinou se jedná o neočkované pacienty. K nákazám docházelo většinou tehdy, když děti přijely z dovolených a navštívily své prarodiče. Bohužel se nákaza rozšířila právě směrem k nim," uvedla mluvčí Nemocnice Karlovy Vary Markéta Singerová.

"Nelze úplně jednoznačně ukázat na festival jako takový, byť okres, který je nejvíce zatížený v Karlovarském kraji a který to táhne nahoru, jsou právě Karlovy Vary," vyjádřil se Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS).

Související obsah

Nejvíce pozitivních případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel zaznamenali hygienici právě v Karlovarském kraji, následuje hlavní město a Moravskoslezský kraj. Naopak nejpříznivější situace je v Libereckém kraji.

"Za mě osobně není důvod k nějaké panice nebo strašení. Když se podíváme na srovnání s minulým rokem ve stejném období, tak tam už touto dobou epidemie skutečně výrazně nabírala na síle," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Loni touto dobou v nemocnicích leželo už 305 pacientů s nemocí covid-19. Teď jich je o třetinu méně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz