Domácí

Počet nakažených koronavirem vzrostl. Za pondělí je 493 nových případů

Počet nových případů nákazy koronavirem v Česku opět stoupl. Za pondělí přibylo 493 nových případů, což je téměř o sto víc než před týdnem.

Mírně kleslo reprodukční číslo R, které udává, kolik lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný člověk, a to na hodnotu 1,17.

Nejhorší situace je stále v Karlových Varech. Za poslední týden je tam téměř 80 nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel. Tmavě zabarvený je na covidové mapě také okres Písek s více než 61 nakaženými v přepočtu na 100 000 obyvatel. A na třetím místě je okres Frýdek-Místek s 45 nakaženými.

Související obsah

Největší podíl nakažených tvoří mladí lidé do 29 let, kteří nejsou očkovaní vůbec nebo mají nedokončené očkování. Stoupá také počet hospitalizovaných pacientů. Za včerejší den jich bylo téměř 140, ve vážném stavu je 21.

Podle Státního zdravotního ústavu v Česku téměř vymizela alfa varianta koronaviru, dříve uváděná jako britská, která se šířila na začátku letošního roku. Převažuje varianta delta.

Za včerejšek lékaři aplikovali přesně 13 000 dávek očkování proti koronaviru. Celkem má v Česku ukončené očkování už více než 5 850 000 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz