Zahraničí

Tálibán našel Becherovku i rum. Dostali se asi do skladu české ambasády

Na sociálních sítích koluje video, na kterém Tálibové tvrdí, že našli ve spíži bývalého afghánského ministra zahraničí Salahudína Rabbáního Becherovku, rum i plzeňské pivo. Podle Rabbáního jde však o českou ambasádu. Dodal, že jde o propagandu ze strany Tálibánu.

Islamistické hnutí Tálibán našlo v pondělí v Kábulu sklad plný alkoholu. Okamžitě z jeho uchovávání obvinili bývalého ministra zahraničí Salahudína Rabbáního. Ten však obvinění odmítá. Záběry podle něj pocházejí z české ambasády.

Rabbání měl mít podle videa zveřejněného twitterovým účtem Pamir News u sebe mimo jiné například Becherovku, slivovici Jelínek, rum Božkov Republica či pivo Pilsner Urquell.

Lídr politické strany Jamiat-e Islami měl podle Tálibánu český alkohol rád konzumovat. Na videu ho ukazují společně s ginem či vodkou. Rabbání ale tvrdí, že se jedná o propagandu.

Související obsah

Tálibové se v současné době mstí a prohledávají domy členů i spolupracovníků minulé vlády, upozornila OSN. Tálibán tvrdí, že například u úřadujícího prezidenta země Amrulláha Sáliha našel miliony dolarů a 18 zlatých prutů.

Rabbání byl ministrem zahraničí do října roku 2019. Vede zároveň opoziční stranu Jamiat-e Islami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Krátká zpráva

Amazon postaví distribuční centrum v Kojetíně

Internetový prodejce Amazon rozšiřuje logistickou síť v Česku. V Kojetíně na Přerovsku postaví nové distribuční centrum. Do roku 2023 by v něm mělo vzniknout více než 2000 stálých pracovních míst. Nábor zaměstnanců podle tiskové zprávy Amazonu začne v roce 2022. Firma nabídne nástupní hrubou mzdu 182 korun na hodinu pro zaměstnance na vstupních pozicích a 225 korun pro vedoucí týmů.

Píše se na Deník.cz