Domácí

Zkrácení daně a ohrožení pod vlivem. Prezident omilostnil dalšího člověka

Zkrácení daně a ohrožení pod vlivem. Prezident omilostnil dalšího člověka
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman udělil další prezidentskou milost. Tentokrát rozhodl o zastavení trestního stíhání a prominutí podmíněného trestu odnětí svobody těžce chronicky nemocného.

Zemanem omilostněný člověk se měl dopustit zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Také měl strávit šest měsíců za mřížemi kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Důvodem omilostnění má být přihlédnutí ke zdravotnímu stavu daného člověka. Hrad o tom informoval v úterý prostřednictvím tiskové zprávy.

Omilostněný má trpět závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, které mu selhávají. Je proto ohrožený na životě. Kvůli svým činům má zakázáno řídit motorová vozidla. Na tento zákaz se prezidentská milost nevztahuje.

Související obsah

"Podnět k posouzení žádosti o milost byl prezidentu republiky předložen ministryní spravedlnosti Mgr. Marií Benešovou, a to na základě rozhodnutí prezidenta republiky ze dne 29. listopadu 2013 o přenesení pravomoci v řízení o udělení milosti," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí o zastavení trestního stíhání spolupodepsal i předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

V den, kdy Hrad informoval o udělení prezidentské milosti, byl prezident hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do nemocnice přijel krátce po 11. hodině a měl by tam zůstat několik dnů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz