Domácí

Zkrácení daně a ohrožení pod vlivem. Prezident omilostnil dalšího člověka

Zkrácení daně a ohrožení pod vlivem. Prezident omilostnil dalšího člověka
Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman udělil další prezidentskou milost. Tentokrát rozhodl o zastavení trestního stíhání a prominutí podmíněného trestu odnětí svobody těžce chronicky nemocného.

Zemanem omilostněný člověk se měl dopustit zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Také měl strávit šest měsíců za mřížemi kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Důvodem omilostnění má být přihlédnutí ke zdravotnímu stavu daného člověka. Hrad o tom informoval v úterý prostřednictvím tiskové zprávy.

Omilostněný má trpět závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, které mu selhávají. Je proto ohrožený na životě. Kvůli svým činům má zakázáno řídit motorová vozidla. Na tento zákaz se prezidentská milost nevztahuje.

Související obsah

"Podnět k posouzení žádosti o milost byl prezidentu republiky předložen ministryní spravedlnosti Mgr. Marií Benešovou, a to na základě rozhodnutí prezidenta republiky ze dne 29. listopadu 2013 o přenesení pravomoci v řízení o udělení milosti," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí o zastavení trestního stíhání spolupodepsal i předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

V den, kdy Hrad informoval o udělení prezidentské milosti, byl prezident hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do nemocnice přijel krátce po 11. hodině a měl by tam zůstat několik dnů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz