Domácí

Nový postup při testování na covid: Lidé si budou moct zajít k praktikům

Nový postup při testování na covid: Lidé si budou moct zajít k praktikům
Zdroj: TV Nova

Lidem, kteří mají podezření na nákazu koronavirem, by měl nově antigenní test na covid-19 udělat jejich praktický lékař. Nový postup, na kterém se praktici domluvili s ministerstvem zdravotnictví, by měl platit od podzimu.

Pacientům s podezřením na covid-19 by měli od podzimu dělat antigenní testy jejich praktičtí lékaři. Do ordinace se ale budou muset objednat tak, aby se v čekárně nepotkali s jinými pacienty.

Postup, na kterém se s ministerstvem zdravotnictví praktici dohodli, by měl urychlit stanovení diagnózy i zahájení vhodné léčby. Ke covidu se totiž podle Sdružení praktických lékařů i ministerstva zdravotnictví začne přistupovat jako k onemocnění, se kterým se lidé setkávají běžně. 

"Hlavním důvodem je rozšířit testovací místa i do lokalit, ve kterých nejsou klasická testovací místa. Navíc v momentě, kdy se dosahuje vyšší proočkovanosti ke covidu určitě musíme začít přistupovat jinak než doteď, protože většina populace bude chráněna. Chceme tak očkovaným lidem ukázat, že nemoc pro ně nepředstavuje žádné riziko. Jen minimum očkovaných lidí končí s vážným průběhem covidu," uvedl pro TN.cz mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Související obsah

Praktici doporučený postup léčby ještě proberou se zástupci ministerstva, a to na dvoudenním kongresu primární péče. Ten začne ve čtvrtek v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz