Móda

Módní událost roku. Podívejte se na nejzajímavější modely z Met Gala

Nejostřeji sledovaná událost světa módy je zpět. Costume Institute Gala, spíše známé jako Met Gala, je charitativní galavečer na podporu kostýmového institutu Metropolitního muzea umění v New Yorku. Koná se každoročně v první květnové pondělí, letos však kvůli pandemii koronaviru proběhlo až v září.

Po více než dvou letech opět zazářily celebrity na Met Gala v Metropolitním muzeu umění v New Yorku. Zatímco někteří na charitativní galavečer kostýmového institutu zavítali v klasických večerních róbách nebo oblecích, několik celebrit se rozhodlo šokovat, jak už je tomu na Met Gala zvykem.

Met Gala otevírá každoroční tematickou výstavu módy organizovanou Metropolitním muzeem. Letos se výstava zaměří na americkou módu, tomuto tématu se však bude věnovat i příští rok. První část výstavy bude probíhat od soboty 18. září 2021 a potrvá až do 5. září 2022, její celý název zní In America: A Lexicon of Fashion neboli V Americe: Lexikon módy.

Americká móda byla také tématem pondělního galavečera. Met Gala se od ostatních událostí na červeném koberci liší právě tím, že se od hostů očekává, že se při volbě oděvu budou držet tématu. Proto jsou na Met Gala často k vidění extravagantní kousky, které se dají považovat spíše za umělecká díla než za pěkné šaty na večírek.

Dostat se na takovou akci není vůbec jednoduché. Na celý seznam hostů dohlíží šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintourová a její zaměstnanci, pozvánku na akci tak získají jen ty nejvýznamnější celebrity. Vstupenky se dají i koupit, jedna však stojí 30 tisíc dolarů, v přepočtu téměř 644 tisíc korun. Met Gala většinou navštěvuje okolo 600 hostů.

Související obsah

Kouzlo starého Hollywoodu vnesla na gala Billie Eilish, která ve světlé róbě od Oscara de la Renty vypadala jako Marilyn Monroe. Billie je přitom jinak známá pro své volné zvláštní oblečení.

Tenistka Naomi Ósakaová oblékla extravagantní kousek od Louise Vuittona. Vzor na šatech má pro ni zvláštní význam, jelikož ho navrhla sestra Ósakaové. Vyobrazuje rybky koi a poukazuje tak na jejich japonské dědictví. 

Herečka Hunter Schafer, známá především ze seriálu Euforie, šokovala bílými kontaktními čočkami a výrazným stříbrným šperkem na obličeji. Známé modelky Kendall Jenner a Gigi Hadid pak zvolily tradičnější plesové róby.

Podívejte se na některé modely z letošního Met Gala:

art, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Móda

Důležité Události

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona, a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Krátká zpráva

Cestování z některých zemí zpřísní

Ministerstvo zahraničí opět změnilo cestovatelský semafor. Od pondělí 20. září se Slovinsko přesune do tmavě červené kategorie. Neočkovaným lidem se zkomplikuje návrat z Lotyšska, Rumunska a San Marina, které se přesunou z oranžové kategorie do červené. Jednodušší naopak bude návrat z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů, které se posunou do oranžové.

Píše se na Deník.cz