Domácí

Koronavirem se v úterý nakazilo přes 500 lidí. Zhoršuje se situace v nemocnicích

Počet nových případů koronaviru v Česku opět překročil 500. Je to méně než před týdnem, přesto jde o druhé nejvyšší číslo za posledních několik týdnů. Nejvíce nakažených za posledních sedm dnů přibylo v Karlovarském kraji.

Za úterý v Česku přibylo 553 nových případů nákazy koronavirem. Je to o třicet méně než minulé úterý. Hygienici nicméně provedli zhruba o polovinu PCR testů méně než před týdnem.

Situace se mírně zhoršuje v nemocnicích. Přibývá pacientů, kteří musejí být hospitalizováni na jednotkách intenzivní péče. Ve vážném stavu je aktuálně v nemocnicích 25 lidí. Celkem je hospitalizováno s koronavirem 145 pacientů. Za posledních sedm dnů zemřelo s covidem-19 pět lidí, od vypuknutí pandemie na nemoc zemřelo podle statistik ministerstva zdravotnictví celkem 30 417 lidí.

Související obsah

Aktuálně je nejhorší situace v okrese Karlovy Vary, kde za poslední týden přibylo v přepočtu na sto tisíc obyvatel 60 nakažených lidí. Následují okresy Písek a Vsetín, kde je 50 nakažených na sto tisíc obyvatel.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo na hodnotu 1,11. Hodnota vyšší než 1 znamená, že nákaza se dále šíří. Tempo očkování dál zpomaluje. Včera bylo podáno 11 700 dávek vakcín. Ukončené očkování má 5 861 000 obyvatel.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz