Zahraničí

Americká univerzita vyhodila stovky studentů. Nebyli očkovaní

Americká univerzita vyhodila stovky studentů. Nebyli očkovaní
Zdroj: Profimedia

Přísný postup zvolila univerzita v americkém státě Virginia. Téměř dvě stovky studentů, kteří nebyli naočkováni proti nemoci covid-19, byly ze školy vyhozeny.

Celkem 193 studentů letos podle agentury AP vyhodila univerzita ve Virginii v USA. Šlo o žáky, kteří se nenechali naočkovat proti nemoci covid-19 nebo nedodali potvrzení, že očkování nemůžou absolvovat ze zdravotních nebo náboženských důvodů. 

Podle doktora Christophera Holstegeho, který je na univerzitě ředitelem pro zdraví studentů, je politika školy takto nastavená. Stejná pravidla platí i pro očkování proti spalničkám nebo příušnicím.

Viceprezidentka pro studentské záležitosti Susan Davisová uvedla, že univerzita studenty ráda přivítá na začátku dalšího semestru v lednu. Musí ovšem splnit nastavená pravidla.

Související obsah

​Na škole studuje zhruba 25 tisíc studentů a naočkováno je 97 % z nich. Vakcínu má také 92 % zaměstnanců. Všichni neočkovaní, kteří se na škole pohybují, musí nosit roušku vevnitř i venku a jednou týdně se musí nechat testovat. Škola už tento semestr zaznamenala 255 případů nákazy covidem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz