Zahraničí

Cenzura nejmocnějšího muže planety: Bidena jeho tým odstřihl v živém vysílání

Nejmocnější muž planety, americký prezident Joe Biden, se dočkal cenzury ze strany svých nejbližších spolupracovníků. Ti ho odstřihli ze živého televizního vysílání. Nelíbilo se jim, že se během televizní debaty odchýlil od daného tématu. Neradi ho prý nechávají improvizovat a naopak se snaží soustředit pozornost médií na témata, která považují za důležitá.

Konec vysílání uprostřed věty. Měl to být právě prezidentův tým, kdo Bidena utnul po odbočení od tématu. Na začátku se to zdálo jen jako legrace. Zvláště republikáni se ale hned chopili příležitosti a zasypali prezidenta a jeho tým otázkami. Při jednání senátu se strhla až absurdní diskuze.

"Někdo v Bílém domě má tu moc zmáčknout tlačítko a sebrat prezidentovi možnost mluvit. Kdo to je?" ptal se republikánský senátor James Risch. "Myslím, že každý, kdo prezidenta zná, ví, že mluví jasně a svobodně sám za sebe. Nikdo jiný," zaznělo z úst demokratického ministra zahraničí Antonyho Blinkena.

​"Joe Bidenovi je téměř 80 let a je zjevné, že republikáni chtějí jeho věk využít jakožto jeho slabost," reagoval amerikanista Jakub Lepš.

​Biden zrovna mluvil s představiteli státu Idaho o vážných lesních požárech. Krátce před tím, než Biden položil jednomu z nich otázku, jeho spolupracovníci přenos vypnuli. Úplně z jiného důvodu se něco podobného stalo Trumpovi, toho přerušily televizní stanice ve chvíli, kdy začal mluvit o takzvaných ukradených volbách. Přitom už bylo jasné, že lže.

Související obsah

Podle odborníků šlo ale v Bidenově případě o jasný scénář a nic znepokojujícího se nestalo. "Toto byl formát setkání prezidenta s nějakými hosty, kde novináři měli být připuštěni jenom na pár minut. Je trošku přehnaný scénář, že Joe Biden začal říkat něco strašně nevhodného a jeho tiskový tým ho v půlce věty utnul," vysvětlil Lepš.

Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová už v minulosti řekla, že prezidentovi často doporučují, aby neodpovídal na některé otázky. Joe Biden si ale prý dělá, co chce. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz