Zahraničí

"Dochází nám trpělivost." Biden chce v USA zavést povinné očkování

"Dochází nám trpělivost." Biden chce v USA zavést povinné očkování
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek překvapil. V boji proti pandemii koronaviru chce zakročit nařízením povinného očkování. Týkat by se mělo okolo 100 milionů Američanů, kteří pracují ve veřejném i soukromém sektoru.

Počty nakažených, zejména delta mutací covidu, ve Spojených státech amerických v posledních dnech rostou. Prezident Joe Biden proto hodlá podniknout razantní krok. Informovala o tom agentura AP

Očkování proti onemocnění covid-19 by v zemi mělo být povinné, a to pro zhruba 100 milionů lidí. Biden totiž podepsal dekret, který vakcínu nařizuje čtyřem milionům federálních zaměstnanců. Ministerstvo práce pak pro soukromý sektor zavede buď povinnost očkování, nebo pravidelného týdenního testování pro společnosti, které mají více než 100 zaměstnanců.

Související obsah

Američany, kteří se zatím očkovat nenechali, Biden tvrdě zkritizoval. "Byli jsme trpěliví, ale pohár naší dosavadní trpělivosti už začíná přetékat. Vaše odmítání nás všechny stálo hodně," vzkázala neočkovaným americká hlava státu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz