Domácí

Počet lidí nakažených koronavirem stoupá. Zájem o očkování naopak klesá

Počet nakažených covidem-19 v Česku stále mírně stoupá. Nemocných bylo včera o zhruba sto padesát víc než před týdnem. Laboratoře odhalily 524 nových pozitivních případů. Zdravotníci provedli celkem 58 727 testů.

Péči lékařů na infekčních odděleních v současné chvíli potřebuje 154 pacientů, 29 z nich je v těžkém stavu. Nejvíce nakažených je v tuto chvíli podle hygieniků na Opavsku, Vsetínsku, Písecku, Karlovarsku a Břeclavsku.

Reprodukční číslo R, které ukazuje kolik dalších lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný pacient, v Česku stagnuje. Podle údajů ministerstva zdravotnictví se číslo R ustálilo na hodnotě 1,1.

Související obsah

Co se týká očkování v České republice, tak zájem o něj setrvale klesá. Každopádně ve středu zdravotníci naočkovali přes 11 200 lidí. Od začátku, kdy se vakcinace v České republice rozjela, lékaři vykázali podání vakcíny ve více než jedenácti milionech případů.

Jednou dávkou vakcíny proti covidu-19 je v současné době naočkováno 66 procent lidí starších osmnácti let. Ukončené očkování má víc než 62 procent české populace starší osmnácti let.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz