Domácí

Výlov rybníků bude i letos bez doprovodných akcí. Ryby navíc podraží

Výlovy velkých rybníků, které začnou za měsíc na jihu Čech, budou i v letošním roce bez doprovodných akcí pro veřejnost. Důvodem jsou platná koronavirová opatření. Ryby se na hrázích prodávat budou, lidé si za ně ale připlatí.

Už druhé podzimní výlovy jihočeských rybníků budou bez doprovodných akcí a tradičních stánků s rybími pochoutkami. Přitom třeba k rybníku Rožmberk se jezdilo na výlov podívat až 50 tisíc lidí. Stejně jako v loňském roce je důvodem pandemie a s ní spojená platná vládní opatření. Rybáři by totiž museli u návštěvníků kontrolovat bezinfekčnost.

Lidé si ale budou moct přímo na hráz rybníka přijít koupit čerstvou rybu. Oproti loňsku si ale za kapra připlatí. Například rybářství v Hluboké nad Vltavou cenu zvýšilo už v červnu. Výběrového kapra prodává na sádkách za 85 korun za kilogram. Za stejnou cenu by se měly prodávat i při výlovu.

Související obsah

Cenu zřejmě budou zvyšovat i rybáři v Nových Hradech, podle firmy se zvýšily ceny za energie a naftu, právě to se zřejmě odrazí na ceně ryb. O cenách vánočních kaprů budou rybáři teprve rozhodovat. V loňském roce se výběrový kapr prodával o Vánocích okolo sta korun za kilogram.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz