Domácí

Klaus odjel z nemocnice. Postěžoval si na postele a zamířil rovnou do práce

Bývalého prezidenta Václava Klause v pátek před polednem propustili z Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Po propuštění si postěžoval na nepohodlné postele a zamířil rovnou do práce. Řekl také, proč se pobyt v nemocnici nakonec prodloužil. Kromě tlaku ho totiž potrápily i žaludeční problémy.

Exprezidenta Václava Klause propustili z nemocnice v pátek před 11. hodinou. Osmdesátiletý bývalý prezident z budovy vyšel s úsměvem a nastoupil do auta. Na propuštění prezidenta čekali novináři a kameramani. Klaus s nimi krátce promluvil a prozradil, proč se jeho hospitalizace nakonec protáhla. "Cítím se lépe. Měl jsem šíleně vysoký tlak, k tomu se pak přidaly i žaludeční problémy," řekl Klaus.

Václav Klaus si před odjezdem novinářům stěžoval na nepohodlné postele. "Nemocniční lůžka jsou moc měkká, takže už se těším na normální," sdělil Klaus. Bývalá hlava státu se také nemůže dočkat svého normálního režimu. "Neumím příliš odpočívat. Vracím se rovnou do práce v institutu," vysvětloval exprezident. V nemocnici si nepřečetl ani žádnou knihu, čas si krátil čtením časopisů.

Se zdravotními problémy se Václav Klaus potýkal od minulé soboty. "Pana prezidenta o víkendu trápil trochu zvýšený tlak. Proto tedy vyhledal péči lékařů," řekl Klausův mluvčí Petr Macinka redakci TN.cz. Lékaři nakonec rozhodli o hospitalizaci a exprezident měl podle informací deníku Právo zůstat v Ústřední vojenské nemocnici do pondělí.

Související obsah

Nakonec tam zůstal až do pátečního dopoledne, kdy jej z nemocnice propustili. Hospitalizovaného Klause ve čtvrtek navštívil premiér Andrej Babiš (ANO). Televizi Nova pak poskytl rozhovor, ve kterém uvedl, že se exprezidentovi daří dobře. 

Ve střešovické nemocnici je momentálně hospitalizovaný i prezident Miloš Zeman. Podle informací Hradu Zeman v nemocnici pobývá po dohodě s lékaři. Ve čtvrtek jej navštívil premiér, v pátek za ním přijela manželka Ivana a dcera Kateřina. Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček avizoval, že se Zeman po dokončení rekondičního pobytu vrátí ke svému běžnému pracovnímu programu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek hodnotil stav prezidentů. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz