Domácí

VIDEO: Auto smetlo dívku na přechodu. Jeden řidič ji pouštěl, druhý se vyřítil

Policisté v pátek zveřejnili video vážné nehody v brněnských Židenicích. Ke konci minulého týdne tam srazilo auto na přechodu pro chodce dívku (25). Ta po zastavení jednoho z řidičů s kamarádkami přecházela dvouproudou silnici, když se ze vzdálenějšího pruhu přiřítilo auto a srazilo ji.

Děsivě vypadající dopravní nehodu nyní šetří brněnští dopravní policisté. Stala se koncem minulého týdne na křižovatce ulic Otakara Ševčíka, Gajdošovy a Táborské.

Video, které policisté v pátek zveřejnili, má pak sloužit především jako varování. Podle vyšetřovatelů je obrovským štěstím, že incident neskončil tragicky.

"Tři mladé ženy v nočních hodinách přecházely přes vozovku po vyznačeném přechodu, kdy křižovatka byla v blikavém oranžovém módu. Chodkyně se zastavily, rozhlédly a poté, co jim zastavil a dal přednost řidič jedoucí v levém jízdním pruhu, vstoupily na přechod. V tu chvíli křižovatkou pravým jízdním pruhem projel řidič stříbrného volkswagenu, který chodkyním nedal přednost a jednu z nich srazil," přiblížila okolnosti nehody policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Související obsah

​Pětadvacetiletou ženu náraz odmrštil, zůstala ležet na silnici. Ze záběrů je patrné, že pomoci se jí snažili všichni přítomní, včetně řidiče, který dívku srazil. Na místo neštěstí vzápětí vyrazili i záchranáři. "Pacientka byla při vědomí. Ošetřili jsme ji, poskytli jsme přednemocniční péči adekvátní jejímu zdravotnímu stavu a s podezřením na těžké zranění jsme ji převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Dechová zkouška u řidiče, který je podezřelý ze zavinění nehody, byla podle policie negativní. Šéf brněnského dopravního inspektorátu Milan Havlíček zdůraznil, že přechody pro chodce přes dva jízdní pruhy mohou být rizikové a lidé by na to měli myslet. "Pokud v jednom z jízdních pruhů zastaví řidič, aby umožnil bezpečné přejití vozovky chodcům, má povinnost zastavit i řidič jedoucí ve vedlejším jízdním pruhu. Chtěl bych však apelovat i na chodce, aby byli obezřetní a neustále vyhodnocovali aktuální situaci v provozu, protože se denně setkáváme s neukázněností a bezohledností některých řidičů," poradil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz