Domácí

Hasiči po celém Česku uctili zesnulé kolegy z Koryčan, k pietě vyzvali i obce

Černé vlajky po celé republice a minuta ticha. Přesně tak v neděli Hasičský sbor České republiky na svých stanicích uctil památku dvou dobrovolných hasičů, kteří zemřeli při středečním zásahu v Koryčanech.

Hasičský sbor vzdal v neděli hold dvěma kolegům z dobrovolné jednotky, kteří přišli o život ve středu při výbuchu rodinného domu v Koryčanech. Hasičské budovy a stanice zůstanou po celý den zahaleny do černých vlajek. V poledne hasiči za zesnulé kolegy drželi minutu ticha.

Na mrtvé kolegy v pátek na facebooku Sbor dobrovolných hasičů Koryčany zavzpomínal: "My i rodina pozůstalých prožíváme velmi těžké chvíle. Navždy odešli naši kamarádi, bratři, synové, strýčkové, otec od rodiny. Stalo se tomu tak bez varování a jediného slova sbohem. Vážíme si vaší podpory a děkujeme za projevenou soustrast." 

https://www.facebook.com/SDHKorycany/posts/382925489965327

O průběhu plánované piety pak hasiči informovali taktéž v pátek a prostřednictvím sociálních sítí. "V neděli minutou ticha uctíme památku dvou zesnulých dobrovolných hasičů z JSDH Koryčany. Ve 12:00 před naše stanice vyjede technika a nastoupí mužstva. Na našich budovách budou vyvěšeny černé vlajky. K uctění památky se přidá také řada jednotek sborů dobrovolných hasičů," uvedl hasičský sbor na svém twitterovém účtu.

Na oficiálním facebookovém profilu byl hasičský sbor ještě konkrétnější. Popsal, že do piety hodlá zapojiz i techniku a k uctění památky zesnulých hasičů stejným způsobem dokonce vyzval i obce: "K zabezpečení uctění památky obdobným způsobem vyzýváme také zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů, to znamená města a obce v rámci celé ČR, resp. jednotlivé velitele jednotek sboru dobrovolných hasičů."

Sbory dobrovolných hasičů zřizují obce. Finální rozhodnutí tedy bylo na starostech, případně velitelích jednotek dobrovolných hasičů.

Pražští hasiči uctili památku zesnulých kolegů z Koryčan: 

Související obsah

Dva dobrovolní hasiči z Koryčan zemřeli při středečním výbuchu rodinného domu. Budova procházela rekonstrukcí a při opravách se poškodilo plynové potrubí. To zpozorovali majitelé, a proto zavolali plynaře i hasiče. Než plynaři stačili přijet, dům vybuchl. 

U poškozeného potrubí tou dobou zasahovala šestičlenná jednotka dobrovolných hasičů. Dva při explozi zemřeli a další dva se zranili, stejně jako majitelé domu. Tragickou událostí se zabývá policie, vyšetřuje ji jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Památku zesnulých hasičů uctila i jednotka z Horního Hanychova: 

Hasiči ale dvojici zesnulých kolegů vzdali hold po celé republice:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz