Domácí

Místo silnice hlídal mobil: Autobusák za jízdy ohrozil životy desítek lidí. VIDEO

Redakci TN.cz oslovila rozhořčená čtenářka Jitka Štěpánková. Z hlavy totiž jen tak nevymaže svou sobotní cestu autobusem. Řidič měl za úkol velký autobus plný lidí včetně paní Štěpánkové bezpečně dopravit z Prahy do Mladé Boleslavi. Místo toho ale s desítkami lidských životů zbytečně hazardoval.

Když paní Jitka Štěpánková v sobotu odpoledne nastupovala v Praze do autobusu, nečekala, že celou cestu do Mladé Boleslavi prožije ve strachu o život. Redakci TN.cz popsala, co se za jízdy stalo.

"Seděla jsem za řidičem a nestačila jsem se divit. Viděla jsem, jak za jízdy několikrát použil mobilní telefon, jednou třeba i minutu v kuse. Musím říct, že jsem z té cesty měla opravdu nepříjemný pocit," svěřila se čtenářka.

Koukáním do mobilu místo na silnici to ale zdaleka neskončilo. "Chtěla jsem si číst, ale když jsem viděla, co se děje, tak jsem raději z řidiče nespustila oči. Na řízení se moc nesoustředil, protože každou chvíli se něčím rozptyloval. Tu si vyndal rohlík, pak okurku, potom si tam četl nějaký papír a ještě stačil vykouřit dvě elektronické cigarety," vylíčila paní Štěpánková.

Související obsah

"Byla jsem z toho tak v šoku, že mi zůstával rozum stát. Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala," dodala čtenářka s tím, že se nebála jen o svoje zdraví. "Zrovna vedle mě přes uličku seděla maminka s dítětem a se psem," uvedla paní Štěpánková.

O vyjádření požádala redakce TN.cz i dopravce. Tím je společnost Enjoy Europe. "Naši řidiči jsou pravidelně školeni v oblasti bezpečnosti a pravidel silničního provozu, a to několikrát ročně. Dodržování všech nařízení namátkově kontrolujeme a doposud jsme se s podobným problémem nesetkali. Vzhledem k vytížení našich řidičů jsme byli na 18.9. nuceni objednat služby subdodavatele, který je ale smluvně zavázán k dodržování všech našich standardů a především Právního řádu České republiky," nechal se slyšet Jan Veselý, výkonný ředitel společnosti Enjoy Europe.

Související obsah

Veselý dále potvrdil, že společnost celou situaci bude řešit: "Zahájili jsme vnitřní šetření a zajistíme takové kroky, aby se tento incident již nikdy neopakoval. Zdraví a bezpečnost cestujících jsou naší prioritou a i nadále budeme pečlivě sledovat všechny naše pracovníky i subdodavatele a vyžadovat od nich nejvyšší standard ve výše zmíněných oblastech."

Na policii zatím nikdo trestní oznámení nepodal. I policisté se ale případem budou zabývat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz