Zahraničí

V Chorvatsku našli záhadnou cizinku. Nic si nepamatuje, ani své jméno

V Chorvatsku našli záhadnou cizinku. Nic si nepamatuje, ani své jméno
Zdroj: primorsko-goranska-policija

Případ záhadné cizinky řeší chorvatská policie. Minulou neděli totiž tamní rybář našel na ostrově Krk ženu, která si nepamatuje své jméno, odkud je ani jak se na ostrov dostala. Žena momentálně leží v nemocnici a policie se snaží zjistit její totožnost.

Podivuhodný případ řeší od minulé neděle policie v Chorvatsku. Na tamním ostrově Krk našel rybář zcela vyčerpanou asi 60letou ženu, která nedokázala říct, jak se tam dostala, jak se jmenuje ani odkud pochází. Žena komunikuje anglicky, napsal slovinský portál 24ur.com.

Ženu viděl rybář na těžko dosažitelné části ostrova, kde volala o pomoc. Ztracená byla pravděpodobně několik dní, po nalezení se kvůli vyčerpání sotva dokázala napít. Na obličeji má žena zranění a nedokáže vysvětlit, jak k němu přišla.

Související obsah

Chorvatská policie nyní apeluje na kohokoli, kdo ji může poznat. "Lidé se nám hlásí a dávají informace, zatím se ale nic nezměnilo. Její totožnost je nadále neznámá," uvedli s tím, že zraněná žena zůstává prozatím v nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz