Covid-19 je smrtící jako španělská chřipka. V USA mají podobný počet obětí

Covid-19 je smrtící jako španělská chřipka. V USA mají podobný počet obětí
Zdroj: Profimedia

Onemocnění covid-19 má nyní v USA přibližně podobný počet obětí jako pandemie španělské chřipky v letech 1918 – 1919. Obě nemoci zabily celkem okolo 675 tisíc lidí.

Populace USA byla před stoletím pouhou třetinou toho, jaká je dnes. Španělská chřipka tehdy byla smrtelná pro větší část obyvatelstva. Pandemie covidu-19 je také kolosální tragédií, především s ohledem na neuvěřitelné pokroky vědy a nevyužití maximálních výhod dostupných vakcín, píše agentura AP.

Koronavirus možná nikdy nezmizí, místo toho vědci doufají, že se z něj stane mírná sezónní nemoc, jak se populace postupně proočkuje a získá imunitu z opakovaného prodělání onemocnění. "Doufáme, že to bude jako nachlazení, ale neexistuje žádná záruka, že to tak skutečně bude," řekl biolog Rustom Antia z Emory University. Podle něj je optimistické, pokud se to stane během příštích několika let.

Související obsah

V současnosti se v USA šíří mutace delta a každý den umírá průměrně 1900 lidí, což je nejvíce od března. Podle Univerzity Johnse Hopkinse v pondělí celkový počet úmrtí na covid-19 přesáhl 675 000. Skutečné číslo může být ještě vyšší. Washingtonská univerzita očekává, že zimní vlna covidu by mohla způsobit dalších 100 000 úmrtí, čímž by celkový počet mrtvých vzrostl na 776 000.

Covid nevymýtíme, už tu s námi zůstane, říká lékař. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu USA

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz