Zahraničí

Svědectví z Chorvatska! Vím, kdo je tajemná žena, řekla česká turistka

Svědectví z Chorvatska! Vím, kdo je tajemná žena, řekla česká turistka
Zdroj: primorsko-goranska-policija.gov.hr

Tajemná žena, kterou našli na ostrově Krk, je údajně Slovenka. Tvrdí to česká turistka, která se s ní měla setkat 9. září na Makarské. Na výletě měla být sama a z Makarské jela dále na sever. Měla mít vypnutý telefon a zahozenou SIM kartu, jelikož se po návratu na Slovensko chtěla vyhnout 14denní karanténě.

Česká turistka, která na začátku září byla v Chorvatsku, tvrdí, že ví, kdo je záhadná žena, kterou našli minulou neděli rybáři na ostrově Krk. "Potkala jsem ji ve čtvrtek 9. září v Drveniku na Makarské," řekla pro TN.cz čtenářka, která byla v Chorvatsku s manželem na dovolené.

Záhadná žena by měla být ze Slovenska. "Vyprávěla nám o tom, jak cestuje a o tom, že je v důchodu a její známí ještě pracují," popsala setkání čtenářka.

Na výlet tedy jela sama. A jelikož se obávala 14denní karantény po příjezdu zpátky na Slovensko, vypnula si telefon a zahodila SIM kartu. "Vyprávěli jsme si o očkování, které paní nechtěla a měla strach z toho, že po návratu by musela do karantény, což také nechtěla," doplnila čtenářka.

Ze Slovenska měla žena jet vlakem. Cestovat chtěla z jihu země na sever. "Dále chtěla jet do Liku, což je kousek právě od ostrova Krk," uvedla čtenářka.

Po Chorvatsku měla paní cestovat sama jenom s krosnou. "Chtěla prostě jenom na výlet," popsala. Její známí s ní nejeli, protože by kvůli 14denní karanténě po návratu nemohli do práce.

Související obsah

Podle chorvatské policie působila nalezená paní zmateně. Taková ale žena, se kterou se česká turistka setkala na Makarské, nebyla. "Byla velmi inteligentní, říkala nám, že strávila nějakou dobu v Anglii, takže uměla dobře anglicky," tvrdí čtenářka. Žena mluvila Slovensky. Jak se jmenuje a odkud Slovenka pochází, si česká turistka nepamatuje.

Podle fotek, které chorvatská policie zveřejnila, by měla ztracená paní mít na obličeji krvavou ránu. Tu ale 9. září ještě neměla. "Byla jenom poštípaná od komárů, na ty si hodně stěžovala a říkala, že kdyby o nich věděla, do Chorvatska nejede," řekla čtenářka TN.cz.

To, že se na Makarské setkaly, už nahlásila jak české, tak chorvatské policii. "Mohu potvrdit, že jsme od svědkyně informace o ženě dostali. Informace jsme dále předali chorvatské policii a v případě, že to bude potřeba, s vyšetřováním pomůžeme," uvedl mluvčí české policie David Schön.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz