Zahraničí

Německo přestane hradit neočkovaným testy, přijdou i o nemocenskou. ANKETA

Německo přestane hradit neočkovaným testy, přijdou i o nemocenskou. ANKETA
Zdroj: Profimedia

Německo přestane od 1. listopadu proplácet neočkovaným lidem ušlou mzdu za dobu strávenou v karanténě kvůli covidu-19. Od 11. října si neočkovaní Němci budou muset hradit také rychlotesty na koronavirus.

Německo přestane od 1. listopadu dotovat ušlou mzdu neočkovaným lidem, kteří nemohou chodit do práce kvůli karanténě. Německá vláda tak chce motivovat lidi, aby se nechali očkovat, informuje Bloomberg.

Podle německého ministra zdravotnictví Jense Spahna se vláda nesnaží nijak tlačit na neočkované, ale pouze být férová vůči lidem, kteří se naočkovat nechali. "Ti, kdo očkováním chrání sebe i ostatní, by se pak mohli ptát, proč platí za někoho, kdo očkovaný není," řekl ministr.

Související obsah

​Na tom, že Německo přestane proplácet mzdu ušlou v karanténě neočkovaným, se ministr jednohlasně shodl se svými protějšky z jednotlivých spolkových zemích. Stát navíc přestane už od 11. října také hradit neočkovaným rychlotesty, které jsou potřebné ke vstupu do restaurací a za kulturou.

Spahn také uvedl, že v případě, že se neobjeví nějaká další nová mutace covidu-19, dosáhne Německo na jaře kolektivní imunity a lidé se budou moci vrátit k normálnímu způsobu života. V Německu je v současné době plně naočkováno 63 procent obyvatel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz