Domácí

Rána pro pašeračku Terezu! Doufala, že ji soud pustí. Přišlo další zklamání

Rána pro pašeračku Terezu! Doufala, že ji soud pustí. Přišlo další zklamání
Zdroj: Profimedia

Češku Terezu H. odsouzenou v Pákistánu za pašování heroinu měl ve čtvrtek čekat odvolací soud, který by jí mohl podle jejího právního zástupce zajistit lístek na svobodu. Tereza si bohužel bude na svobodu muset ještě počkat, soud byl opět odložen, tentokrát na 4. října.

Čtvrteční jednání bylo pro Terezu nadějí, že by se mohla po skoro čtyřech letech strávených ve vězení v Pákistánu konečně dostat na svobodu. Odvolací soud byl ale už po několikáté odložen. "K vývoji v případu nedošlo, byl stanoven nový termín odvolacího soudu, a to na 4. října," uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová.

Terezin právník už dříve uvedl, že v odvolacím řízení je devadesátiprocentní šance, že jeho mandantku soudní senát osvobodí, jelikož chce argumentovat procesními nedostatky při projednávání kauzy u prvoinstančního soudu. Prokurátor se naopak už několikrát nechal slyšet, že mu naopak přijde trest pro ženu nízký. 

Související obsah

Mladá Češka na odvolací soud čeká už přes dva roky. Soud byl naposled odložen v červnu tohoto roku. A nebylo to poprvé. Ještě předtím, než pákistánský soud poslal Terezu H. za mříže, bylo projednávání případu odloženo například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem od začátku nesouhlasí.

Žalobce chtěl pro Terezu H. mnohem vyšší trest. Jaký se dozvíte v reportáži (3/2019):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz