Domácí

Exprezident Václav Klaus je zpět v nemocnici, znovu se mu přitížilo

Bývalého prezidenta Václava Klause ve čtvrtek znovu hospitalizovali v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Jeho mluvčí Petr Macinka redakci TN.cz řekl, že se do nemocnice musel vrátit, protože se u něj znovu objevily potíže spojené s vysokým tlakem a musí se doléčit.

Václav Klaus je znovu v Ústřední vojenské nemocnici. "Ukázalo se, že ten problém, se kterým byl v nemocnici minulý týden, je potřeba ještě trochu doléčit," řekl Petr Macinka redakci TN.cz.

Podle mluvčího zatím není jasné, jak dlouho bude hospitalizace exprezidenta trvat. "Je to nepříjemné, ale snad to nebude nijak na dlouho. Netuším, jak dlouho by tam mohl být," uvedl Macinka.

Související obsah

Exprezident Václav Klaus musel do nemocnice nastoupit předminulý víkend kvůli problémům s vysokým krevním tlakem. V nemocnici podle deníku Právo strávil dvě noci, ale kvůli dalším komplikacím se do nemocnice vrátil a zůstal tam až do pátku 17. září. Do nemocnice jel ještě v neděli 19. září. Důvodem byla podle jeho mluvčího pouze rutinní kontrola spojená s návštěvou současné hlavy státu. 

Bývalý prezident v pátek po propuštění novinářům krátce popsal, proč se jeho hospitalizace protáhla. "Cítím se lépe. Měl jsem šíleně vysoký tlak, k tomu se pak přidaly i žaludeční problémy," vysvětlil Klaus. Novinářům si také postěžoval na nepohodlné postele, měly být příliš měkké. Exprezident prozradil, že si čas krátil čtením časopisů a po propuštění zamířil rovnou pracovat do Institutu Václava Klause.

Související obsah

Prezident Miloš Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici v Praze hospitalizován ve stejnou dobu jako exprezident. Podle Hradu šlo o předem domluvený rekondiční pobyt. Zeman měl být dehydratovaný a mírně vyčerpaný. Lékaři jej pustili domů ve středu po osmi nocích, které v nemocnici strávil. Aktuální hospitalizace byla pro Zemana nejdelší za celou dobu jeho působení v prezidentském úřadu. 

Prezident rovnou po propuštění začal pracovat. V Lánech ho navštívila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), předseda ODS Petr Fiala, poslanec ODS Pavel Blažek a předseda SPD Tomio Okamura. Všichni po schůzce novinářům popsali, že hlava státu je mírně unavená, ale při diskuzi bystře reagovala.

Václav Klaus opustil nemocnici v pátek 17. září. Po propuštění vtipkoval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz