Zahraničí

Tajemství Dany nalezené v Chorvatsku pomohla vyřešit Češka. ROZHOVOR

Čtenářka TN.cz poznala záhadnou ženu trpící ztrátou paměti, kterou našli na chorvatském ostrově Krk. I na základě jejího svědectví chorvatská policie ve středu zjistila, že se jedná o Danu A. ze Slovenska. České turistce se po identifikaci ženy ulevilo. "Byla jsem z toho špatná," řekla pro TN.cz.

České turistce, která pomohla identifikovat záhadnou ženu, se po středečním ztotožnění záhadné ženy hodně ulevilo. Byla to právě ona, kdo si jako první všiml, že zmatená žena, kterou nalezli na chorvatském ostrově Krk, je slovenská turistka.

"Ulevilo se mi, byla jsem z toho špatná a jsem ráda, že se ji povedlo identifikovat," řekla čtenářka TN.cz. Pro tu bylo hlavním cílem dostat paní domů.

"Nešlo mi o žádné děkování nebo tak, chtěla jsem jí nějak pomoct," pokračovala česká turistka. "Nebylo příjemné vidět tu milou paní z dovolené v takovém stavu," doplnila.

Související obsah

Poté, co poskytla své svědectví o identitě ženy a jako první prozradila, že by mohlo jít o Slovenku, kontaktovala českou turistku slovenská i chorvatská média. "Chorvatská novinářka mi psala a ještě se doptávala," řekla čtenářka. "Řekla mi, že má slovenská turistka doma rodinu, která si neuvědomila, že může být ztracená," přiblížila obsah rozhovoru a dodala, že je hlavně šťastná, že se může identifikovaná Dana A. s rodinou zase sejít.

Chorvatská policie svědkům poslala děkovný e-mail, vyšetřování už pomalu dokončuje. "Doufáme, že po všech odhalených okolnostech v této neobvyklé události se nyní podaří slovenské dámě vzpomenout si na všechny detaily jejího života," napsala policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz