Domácí

Elenka spěchala na svět s omotaným pupečníkem. Narodila se už v sanitce

Elenka spěchala na svět s omotaným pupečníkem. Narodila se už v sanitce
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Dramatické chvíle zažila na konci srpna žena z Blanenska. Malá Elenka už totiž nechtěla déle čekat a rychle spěchala na svět s pupeční šňůrou omotanou kolem krku. Novopečená maminka tak porodila už v sanitce. Vše naštěstí dobře dopadlo.

Na konci srpna vyrazili jihomoravští záchranáři k rodící ženě z Blanenska. Děvčátko totiž chtělo rychle na svět. "S kolegy jsme vyhodnotili situaci tak, že už není čas na transport do porodnice, začali jsme rodit," vylíčil událost zasahující lékař Jan Mičín.

Brzy však nastaly komplikace, protože miminko mělo pupeční šňůru omotanou kolem krku. "Porod jsme nakonec zvládli a za chvilku byla na světě krásná holčička," doplnil Mičín.

Související obsah

Nakonec tedy vše dobře dopadlo. Jen o několik dnů později na zdravotníky čekalo překvapení. "Když jsme v jednom z následujících dnů přišli do práce, čekal na nás nesmírně milý vzkaz, totiž poděkování a prosba o setkání s Elenkou a jejími rodiči. Moc nás to potěšilo," uvedli záchranáři.

Návštěvu malinké Elenky se povedlo zorganizovat a miminko se tak mohlo po měsíci znovu podívat do sanitky, ve které se narodilo. Zároveň děvčátku předali zdravotníci jejich plyšového pejska záchranáře Defíka.

"Holčičku si také pochoval lékař, který jí společně s kolegy pomohl na svět. Děvčátku i jeho rodině přejeme především hodně zdraví," uzavřeli záchranáři.

Holčička s lékařem:

Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Rodící maminka uvízla v koloně. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz