Zahraničí

Sopečná aktivita na Kanárech roste, museli se stáhnout i hasiči

Španělské úřady hlásí rostoucí vulkanickou aktivitu na Kanárských ostrovech. Letecké společnosti přerušily další linky na La Palmu.

Vulkanická aktivita na ostrově La Palma na Kanárských ostrovech v pátek odpoledne prudce stoupla. Okolí vulkánu zasypával popel a pyroklastický materiál, což je kombinace sopečných plynů, lávy, popela a pemzy. Informaci přinesl španělský portál El País.

Navečer se zvýšila četnost výbuchů, ty byly slyšet v širokém okolí. Asi tisíc lidí muselo být evakuováno z několika obcí, letecké společnosti přerušily lety v obou směrech. Hasiči se museli kvůli rostoucímu nebezpečí stáhnout z oblasti kolem obce Todoque.

Související obsah

​"První část finanční pomoci ve výši 13 milionů eur (asi 330 milionů korun, pozn. red.), bude uvolněna pro obyvatele zasažené vulkanickou činností, která zničila stovky domů a další majetek," uvedl v pátek prezident Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres.

Podívejte se na čtvrteční reportáž TV Nova o sopce na Kanárských ostrovech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz