Krimi

Prodavačka tvrdila, že ji přepadli. Za ukradené peníze si s přítelkyní koupily motorku

Překvapivý závěr má vyšetřování přepadení čerpací stanice v Praze. Kriminalisté totiž zjistili, že se na přepadení podílela sama čerpadlářka. Na celé akci se domluvila se svou přítelkyní. Za ukradené peníze si ženy kromě jiného pořídily motorku.

Čerpací stanice v Mladoboleslavské ulici v Praze 9 byla přepadena v sobotu 4. září krátce po 9. hodině večer. Podezřelý měl být muž, který pod pohrůžkou nože požadoval po prodavačce hotovost. Následně si měl z kasy odnést několik desítek tisíc korun.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachycené samotné přepadení i maskovaný muž. "Podezřelý byl mladšího vzhledu, vysoký cca 175 cm a sportovní postavy. Oblečený byl do tmavé bundy, pod kterou měl žlutou mikinu s kapucí. Obličej měl nabarvený černou barvou a přes ústa šátek. Na nohou měl vyšší přezkovou obuv a mluvil česky bez přízvuku," uvedla tehdy policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Snímky z přepadení:

​Vše ale nakonec bylo jinak. "Po několika dnech, tedy po vyhodnocení kamerových záznamů z okolí místa činu, zejména pak z útěkové trasy pachatele, po detailním šetření k přepadené ženě a rovněž osobám, se kterými se stýkala, policisté zjistili, že celé přepadení bylo fingováno," uvedl mluvčí policie Richard Hrdina.

Žena, která na stanici pracovala, měla podle policie několik exekucí, početnou rodinu a velké výdaje. To byly podle kriminalistů důvody, proč se měla domluvit se svou 27letou přítelkyní na tom, že nafingují přepadení. Peníze si následně měly rozdělit rovným dílem.

"Kriminalisté obě ženy 21. září v ranních hodinách zadrželi. Během výslechů se pak obě k provedení fingované loupeže doznaly a uvedly, jak naložily se získanými penězi a kde se zbavila údajná pachatelka nože a oblečení tím, že ho spálila," uvedl Hrdina.

U jedné z obviněných žen policie zajistila motocykl, který si za odcizené peníze stihla pořídit. Kriminalisté obě ženy obvinili ze spáchání trestného činu zpronevěry, za kterou oběma hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let. 

Zabavená motorka:

Zdroj: PČR

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz