Domácí

Babiš navštívil Zemana. Popřál mu k narozeninám a dal mu koňak

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Na jejich pravidelné schůzce v Lánech podle Babišových slov probrali ekonomickou i politickou situaci v zemi. Bavili se také o zdravotnictví. Oba politici spolu u příležitosti Zemanových 77. narozenin povečeřeli.

Premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce s prezidentem krátce promluvil s novináři. "Hlavním tématem, o kterém jsem se s panem prezidentem bavil, je samozřejmě inflace. Role České národní banky (ČNB), jestli skutečně navýšení těch sazeb přinese nějaký vliv na tu inflaci. Je to role ČNB, ale já si nemyslím, že by to byl dobrý nápad, aby teď se to řešilo. Například u potravin ta inflace není vysoká," řekl Babiš s tím, že v některých měsících byla inflace mínusová. 

Předseda vlády prezidenta podle jeho slov také informoval o tom, co vláda udělala pro zdravotnictví. "Když se podíváme, kolik peněz šlo do zdravotnictví v roce 2017, jak jsme nastupovali, a porovnám to s příštím rokem, tak ten rozdíl je 143 miliard. Obrovské peníze," sdělil Babiš novinářům jedno z témat, které se Zemanem stihl probrat.

"Tolik velice stručně k jednání s panem prezidentem. Bavili jsme se spolu o volbách v Německu, bavili jsme se o návštěvě Viktora Orbána, který navštíví pana prezidenta ve středu večer," dodal Babiš.

Předseda vlády za prezidentem přijel i kvůli tomu, že v úterý oslaví 77. narozeniny. Dovezl mu také dárek. "Je stále stejný. Jde o koňak, stejně starý jako pan prezident. Odložil si ho, protože teď nemůže konzumovat tvrdý alkohol," řekl Babiš na konci brífinku po setkání s hlavou státu.

Související obsah

Prezident se s premiérem setkal poprvé po jeho nejdelší hospitalizaci v úřadu. Z Ústřední vojenské nemocnice v Praze Miloše Zemana propustili před pěti dny. Zemanova hospitalizace byla podle oficiálních informací Hradu plánovaná. Šlo o předem domluvený rekondiční pobyt.

Prezident podstoupil řadu vyšetření, nic závažného mu nezjistili. Hlava státu byla dehydratovaná a mírně vyčerpaná. V nemocnici prezident strávil 8 nocí. Hned poté ho čekaly tři pracovní schůzky, sešel se s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), s předsedou ODS Petrem Fialou a poslancem ODS Pavlem Blažkem i se šéfem SPD Tomiem Okamurou.

Podívejte se, jak pan prezident opouštěl Ústřední vojenskou nemocnici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz