Zahraničí

Jihokorejský prezident navrhuje zákaz jezení psů. Už je na čase, řekl

Jihokorejský prezident navrhuje zákaz jezení psů. Už je na čase, řekl
Zdroj: Profimedia

Jihokorejský prezident Mun Če-in přišel s revolučním návrhem. Podle něj už nadešel čas, aby v zemi bylo nelegální konzumovat psí maso. Současné zákony chrání psy před krutým zacházením, jejich chov na maso ale nezakazují. V Jižní Koreji nicméně stoupá počet lidí, kteří si psy pořizují jako domácí mazlíčky. Jejich milovníkem je i samotný prezident.

Každoročně se v Jižní Koreji sní zhruba milion psů, jejich spotřeba ale čím dál víc klesá. Přibývá totiž Jihokorejců, kteří psy neberou jako součást jídelníčku, ale domácí mazlíčky. Mezi ně patří i prezident Mun Če-in, který sám několik kousků chová.

V pondělí přišel s přelomovým návrhem, který by mohl změnit dlouholetou tradici v Jižní Koreji. Vláda by podle něj měla pojídání psů zakázat. "Nenastal čas zvážit zákaz konzumace psího masa?" citoval jej internetový deník Korea Times.

Premiérovi to měl sdělit během jejich diskuze o zlepšení systému péče o opuštěná zvířata. Žádné podrobnosti o návrhu prezidentův mluvčí neuvedl.

Související obsah

​V Jižní Koreji platí zákon o ochraně zvířat, jehož cílem je především zabránit krutému zabíjení psů a koček, ale samotnou konzumaci psů nezakazuje. Ve společnosti ale sílí hlasy, které volají po zákazu.

"Roste počet Jihokorejců, kteří považují konzumaci psího masa spíše za týrání zvířat než za tradici," prohlásil aktivista Jeon Jin-kyung, který stojí v čele korejských obránců práv zvířat.

Na druhé straně barikády stojí lidé, kteří pojídání psů obhajují a se zákazem nesouhlasí. Podle nich by měli mít svobodu v tom, co budou jíst.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz