Zahraničí

16 zraněných po výbuchu v Göteborgu. Podle policie to byl zřejmě úmysl

16 zraněných po výbuchu v Göteborgu. Podle policie to byl zřejmě úmysl
Zdroj: Profimedia

Švédským městem Göteborg v úterý ráno otřásla exploze. Výbuch nastal v jednom z tamních bytových domů. Zranilo se 16 lidí, čtyři jsou ve vážném stavu. Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že se nejednalo o nešťastnou náhodu, výbuch byl pravděpodobně úmyslným činem.

Exploze se odehrála před pátou hodinou ranní ve čtvrti Annedal v centru druhého největšího švédského města Göteborgu. Následkem bylo vypuknutí několika požárů, které se rozšířily do několika bytů. Hasiči museli evakuovat stovky lidí, několik hodin pak probíhalo hašení.

Podle prvních zpráv se zranilo přibližně 20 lidí, později záchranářské složky upřesnily, že zraněných bylo 16. "Celkem jsme přijali 16 lidí, z toho čtyři jsou ve vážném stavu, zbytek má lehká zranění," citoval švédský zpravodajský web thelocal.se mluvčí nemocnice Ingrid Fredrikssonovou.

Související obsah

​Vyšetřování okolností výbuchu nadále probíhá, policie na tiskové konferenci ale oznámila, že se zřejmě nejednalo o přirozenou příčinu. Kriminalisté se domnívají, že exploze byla úmyslným činem a způsobilo ji výbušné zařízení.

"Máme podezření, že někdo v budově mohl umístit něco, co vybuchlo," řekl policejní mluvčí Thomas Fuxborg. Exploze mohla být cílena na jednoho z obyvatel domu. Žádné informace o podezřelých ale policie nezveřejnila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz