Propuštění

Exprezidenta Klause propustili z nemocnice, bude ale docházet na kontroly

Václava Klause v pátek propustili z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde se bývalá hlava státu léčila na urologické klinice. Nyní bude pokračovat v domácím léčení a do nemocnice docházet pouze na kontroly.

Václav Klaus byl z nemocnice propuštěn v pátek ráno. "Prezident Václav Klaus byl v pátek propuštěn z nemocnice do domácí léčby. Po dohodě s ošetřujícím lékařem bude do nemocnice docházet na kontroly," uvedl pro televizi Nova jeho mluvčí Petr Macinka.

Klaus musel do nemocnice nastoupit už v půlce září kvůli problémům s vysokým krevním tlakem. V nemocnici strávil dvě noci, ale kvůli dalším komplikacím se do nemocnice následně vrátil a zůstal tam až do pátku 17. září. Následně se do nemocnice znovu vrátil 23. září.

Související obsah

V září byl v Ústřední vojenské nemocnici v Praze hospitalizován také současný prezident Miloš Zeman. Podle Hradu šlo o předem domluvený rekondiční pobyt. Zeman měl být dehydratovaný a mírně vyčerpaný.

Lékaři jej pustili domů 22. září po osmi nocích, které v nemocnici strávil. Hospitalizace byla pro Zemana nejdelší za celou dobu jeho působení v prezidentském úřadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz