Domácí

Prezident je v Lánech a k volbám půjde, ubezpečuje hradní kancléř

Ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana se ve středu ráno vyjádřil hradní kancléř Vratislav Mynář. Ve Sněmovně v úterý někteří poslanci řešili jeho zdravotní stav. Podle některých informací se měl jeho zdravotní stav tento týden zhoršit. Zeman se chce podle svého mluvčího dokonce soudit.

"Jsou to nesmysly! Pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek, jak jde k volbám," vyjádřil se ve středu ráno hradní kancléř Vratislav Mynář ke stavu prezidenta Miloše Zemana pro Frekvenci 1.

Zprávy o zhoršujícím se zdravotním stavu kolovaly v úterý mezi poslanci na mimořádném jednání Sněmovny. Hlavně opozice si stěžovala, že nemá dostatek informací o zdraví takto důležitého státního představitele. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah

​Následovalo vyjádření prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který všechny fámy o prezidentově zdravotním stavu popřel. "Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání!  Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta! Můžete být v klidu, drazí," uvedl kolem půl jedné odpoledne.

Ve středu ráno pak vydal nové vyjádření. "Pan prezident pracuje v Lánech, včera se věnoval přípravám oslav 28. října, podepsal dekrety vyznamenaných. V pátek se pan prezident chystá volit. Podrobnosti oznámíme zítra odpoledne. Pan prezident se též připravuje na povolební vyjednávání, už vzniká plán schůzek," napsal na sociálních sítích.

Není to ani měsíc, co Miloš Zeman strávil v nemocnici 10 dní mezi 13. a 22. zářím. Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze navštívil kvůli rekondičnímu pobytu.

ÚVN ve středu potvrdila, že prezidenta v pondělí navštívil ředitel nemocnice Miroslav Zavoral v souvislosti s poskytováním zdravotní péče. "Šlo o předem dohodnutou pravidelnou návštěvu u pana prezidenta. Dle zákona o zdravotních službách nebude ÚVN informovat o skutečnostech souvisejících s poskytováním zdravotní péče pacientovi," sdělila nemocnice. Zavoral je specializací internista – gastroenterolog.

Zeman hrozí žalobou

Dohady o prezidentově zdraví možná skončí žalobou. Tu chce podle svého mluvčího Miloš Zeman podat na bývalou ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Lékařka totiž na sociální síti napsala, že prezident byl pravděpodobně hospitalizován ve spojitosti s alkoholickou jaterní cirhózou. Podle Hradu si prezident chce stěžovat i u České lékařské komory.

Dohady o prezidentově zdraví možná skončí žalobou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz