Domácí

Zeman je na tom zle, kolovalo mezi poslanci. Ovčáček: Můžete být v klidu

V úterý dopoledne se objevily zprávy o zhoršeném zdravotním stavu prezidenta republiky Miloše Zemana. To ale popřel mluvčí prezidenta.

Podle poslance Petra Gazdíka (PIRSTAN) se v úterý ve Sněmovně šíří zprávy o špatném zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. "Sem do Sněmovny dochází různé zprávy o tom, jaký je zdravotní stav prezidenta, jestli je, nebo není schopen si sednout, jestli je schopen vykonávat svoji funkci. To jsou fámy a právě proto, aby to nebyly fámy, tak Hrad musí říct, jak to je," řekl v rozhovoru pro Seznam Zprávy Gazdík.

Zatímco poslance nikdo ani kolem 12:45 oficiálně neinformoval, mluvčí Hradu už situaci okomentoval na sociálních sítích. "Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání!  Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta! Můžete být v klidu, drazí," uvedl mluvčí Jiří Ovčáček kolem půl jedné odpoledne.

Související obsah

Informaci potvrdil i pro TN.cz. "Pan prezident je v Lánech, v nemocnici nyní nebyl a není," napsal v SMS zprávě.

Podle informací TN.cz se včera odpoledne objevila prezidentova ochranka v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde Miloš Zeman pobýval mezi 13. a 22 zářím. Podle oficiálních informací se tehdy jednalo o rekondiční pobyt. Více informací si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Podle Deníku N Zemana v pondělí navštívil jeho ošetřující lékař a prezidentovi doporučil, aby se vrátil do nemocnice na další vyšetření. Prezident tam měl dle návrhu strávit jen jeden nebo dva dny, prý to ale odmítl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz