Videoreportáž

Rekordní počet žen ve Sněmovně. Jak se změní jejich dosavadní život?

Jedním z témat úterní Snídaně s Novou byl rekordní počet žen v budoucí Sněmovně. Eva Decroix z koalice SPOLU tento výsledek voleb ocenila a řekla, jak jí její nové povolání ovlivní život. Michaela Šebelová z koalice PIRSTAN zase doufá, že se jí jako starostce Kunčic pod Ondřejníkem podaří funkci skloubit s vysokou politikou. Podívejte se na jejich vyjádření.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz