Domácí

Obce rozhodovaly v referendech, schválily nové obchvaty i omítku věže

Společně s volbami do Sněmovny se ve více než dvaceti obcích konala místní referenda. Obyvatelé rozhodovali třeba o dopravních stavbách, budoucnosti nemocnice nebo o výstavbě logistických areálů. V Pardubicích rozhodli o omítce na historické věži.

Zelená Brána v centru Pardubic s omítkou nebo bez. Na tom se vedení města nemohlo dlouho shodnout. O podobě věže nakonec rozhodovali obyvatelé města v referendu. Výsledky jsou jednoznačné, jelikož 72,5 procenta voličů chce zachování současného kamenného zdiva.

V Katovicích na Strakonicku místní rozhodovali o stavbě obchvatu. Ukázalo se, že obyvatelé o jeho výstavbu stojí. Doprava byla tématem i v Dačicích na Jindřichohradecku, kde místní rozhodovali mezi stavbou kruhového objezdu nebo křižovatky se semafory v centru města. Semafory vyhrály, hlasovalo pro ně 87 procent voličů.

Související obsah

​Ve Zduchovicích na Příbramsku se rozhodovalo o oplocení obecních lesů, ve kterých by se chovali jeleni. Dvě třetiny hlasujících ale výstavbu obory nepodpořily.

A referendem neprošel ani záměr postavit u Velkého Beranova na Jihlavsku logistické centrum. Naopak o stavbě hasičské zbrojnice na Znojemsku ani po referendu není rozhodnuto. Rozdíl byl totiž pouhé tři hlasy.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz