Krimi

Muž v Praze najížděl na policisty autem, skončilo to střelbou

Střelbou skončil pokus pražských kriminalistů o kontrolu muže, kterého podezírali z krádeže aut. Vše se odehrálo v pondělí v podvečer ve Vysočanech, muž tam začal na policisty najíždět autem a zastavily ho až prostřílené pneumatiky.

Kriminalisté, kteří se specializují na chytání zlodějů aut, v pondělí zjišťovali podrobnosti k jednomu případu v pražské Malletově ulici. Právě tam si také v zaparkovaném autě všimli mladíka, který odpovídal popisu hledaného.

Šli ho zkontrolovat a když se představili jako policisté, muž najednou zpanikařil a snažil se ujet. Přitom prý policisty autem ohrozil, proto tasili služební zbraně a začali střílet na pneumatiky. Auto ještě s prázdnými koly ujelo asi 200 metrů do Skloněné ulice, tam ho ale policisté zastavili a řidiče z vozu vytáhli.

Související obsah

​Prý nebyl opilý ani zdrogovaný a ani auto, ve kterém seděl, kradené nebylo. V současné době má však co vysvětlovat a je pravděpodobné, že bude podezřelý z násilí proti úřední osobě. Auto by se v tomto případě bralo jako zbraň.

Protože zbraně použili i kriminalisté, dorazili na místo policisté z oddělení vnitřní kontroly. Ti budou zjišťovat, jestli střelba byla oprávněná.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz