Krimi

Ztracená dívenka je stále v nemocnici. Policisté řekli, kde přečkala chladné noci

Osmiletá německá dívenka, která byla pohřešovaná na Domažlicku, je stále v nemocnici. Tam ji záchranáři převezli poté, co ji český hajný našel po třech dnech pátrání v lese. Německá policie nyní popsala, jak se jí daří.

Dívenka je od úterý v péči zdravotníků. Sanitka ji po nálezu odvezla na hraniční přechod Folmava, kde ji čeští záchranáři předali německým kolegům. Ti ji dopravili na dětské oddělení nemocnice v německém Chamu.

Holčička strávila sama v přírodě dvě mrazivé noci. Podle záchranářů byla prochladlá, unavená, ale při vědomí a jako zázrakem vyvázla bez jakéhokoliv zranění. Německá policie v úterý upřesnila, jak na tom dívenka je. 

Související obsah

​"Ve skutečnosti si vede relativně dobře. Nevykazuje žádné vnější zranění, mluví a chová se normálně," informoval mluvčí policie Josef Weindl pro německý portál Merkur. Záchranáři navíc uvedli, že očividně přečkala noc v myslivecké kazatelně, a proto tolik neprochladla. 

Německou dívenku od neděle hledali jak policisté, tak i profesionální a dobrovolní hasiči. V úterý odpoledne pak přišla po třech dnech dobrá zpráva, dívka byla nalezena v pořádku asi čtyři kilometry od místa, kde se ztratila.

Související obsah

Dívku našel hajný z Domažlických městských lesů Martin Semecký. "Ležela uprostřed lesa. Když jsme s ostatními prohledávali trávu, tak se před námi zvedla. Měl jsem ohromnou radost," svěřil se zachránce dívky pro TV Nova. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v tomto článku.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo přes 1400 lidí. V akci byly také policejní vrtulníky s termovizí, z Prahy policisté dovezli i drony. V úterý se navíc přidal speciální tým z rakouských Alp. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann po úspěchu poděkoval všem lidem, kteří se do pátrání po dívce zapojili. "Zmobilizovali jsme všechno. Pořádkovou policii, psovody, helikoptéry s termovizními kamerami, drony a alpské speciální jednotky. Je to velký zázrak, že dívku nakonec našel český hajný," řekl ministr.

Pátrání po osmileté dívence má šťastný konec: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz