Zahraničí

Bývalý americký prezident Clinton je v nemocnici, do krve se mu dostala infekce

Bývalý americký prezident Bill Clinton je hospitalizován v nemocnici. Důvodem je infekce močových cest, která se rozšířila do krve. Ve čtvrtek večer to oznámil jeho mluvčí Angel Ureňa.

Bývalý americký prezident Bill Clinton byl přijat na jednotku intenzivní péče nemocnice Kalifornské univerzity v Irvine (ICU) kvůli infekci močových cest, která se rozšířila do jeho krevního oběhu, sdělili jeho lékaři ve čtvrtek stanici CNN.

"Byl přijat na JIP za účelem pečlivého sledování a podávání antibiotik a tekutin. Bývalý prezident v nemocnici zůstává i nadále na pozorování," uvedl lékař Alpesh Amin s tím, že Clinton je na jednotce intenzivní péče kvůli tomu, aby měl soukromí. Není připojen na přístrojích podporující životní funkce.

Související obsah

​Podle lékařů i personálu má Clinton dobrou náladu, mluví s rodinou a zaměstnanci a chodí i na procházky. "Po dvou dnech léčby se jeho počet bílých krvinek snižuje a dobře reaguje na antibiotika," dodal Amin. Podle prezidentova mluvčího se jeho stav zlepšuje každým dnem. 

75letý Clinton absolvoval v roce 2004 čtyřnásobnou operaci bypassu srdce a v roce 2010 si nechal do srdce zavést dva stenty k otevření jedné tepny. Jeho lékaři ale zdůraznili, že hospitalizace nesouvisí se srdcem ani covidem-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz