Zahraničí

Bývalý americký prezident Clinton je v nemocnici, do krve se mu dostala infekce

Bývalý americký prezident Bill Clinton je hospitalizován v nemocnici. Důvodem je infekce močových cest, která se rozšířila do krve. Ve čtvrtek večer to oznámil jeho mluvčí Angel Ureňa.

Bývalý americký prezident Bill Clinton byl přijat na jednotku intenzivní péče nemocnice Kalifornské univerzity v Irvine (ICU) kvůli infekci močových cest, která se rozšířila do jeho krevního oběhu, sdělili jeho lékaři ve čtvrtek stanici CNN.

"Byl přijat na JIP za účelem pečlivého sledování a podávání antibiotik a tekutin. Bývalý prezident v nemocnici zůstává i nadále na pozorování," uvedl lékař Alpesh Amin s tím, že Clinton je na jednotce intenzivní péče kvůli tomu, aby měl soukromí. Není připojen na přístrojích podporující životní funkce.

Související obsah

​Podle lékařů i personálu má Clinton dobrou náladu, mluví s rodinou a zaměstnanci a chodí i na procházky. "Po dvou dnech léčby se jeho počet bílých krvinek snižuje a dobře reaguje na antibiotika," dodal Amin. Podle prezidentova mluvčího se jeho stav zlepšuje každým dnem. 

75letý Clinton absolvoval v roce 2004 čtyřnásobnou operaci bypassu srdce a v roce 2010 si nechal do srdce zavést dva stenty k otevření jedné tepny. Jeho lékaři ale zdůraznili, že hospitalizace nesouvisí se srdcem ani covidem-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz