Krimi

Poslední člen Berdychova gangu už zná svůj trest. Dostal u soudu 10 let

Jaromíru Prokopovi, který je posledním členem tzv. Berdychova gangu, soud uložil desetiletý trest ve vězení za účast na čtyřech loupežích. Původně mu hrozilo 13,5 roku. Rozsudek zatím není pravomocný.

Poslední "Berdychovec" Jaromír Prokop v pátek ráno stanul před soudem. Podle rozsudku se podílel na čtyřech loupežích a také únosu zlatníka Václava Tomana, kterého únosci týrali a poté zavraždili.

Původně měl 56letý Prokop ve vězení strávit 13,5 roku, v pátek ale soud rozhodl o 10letém trestu. Rozsudek zatím není pravomocný. 

Prokopa policie dopadla po více než 16 letech, je posledním členem Berdychova gangu. Jeho spolupachatelé, včetně samotného Davida Berdycha, si své tresty už odpykali.

Související obsah

​Před zákonem se Prokop skrýval v zahraničí, ze Spojených států ho policisté přivezli v květnu letošního roku. "Pro policii po mnoha letech definitivně uzavřel případ tzv. Berdychova gangu. Poslední odsouzený je již v jedné z pražských věznic," uvedla tehdy mluvčí Policejního prezidia ČR Kateřina Rendlová.

Tzv. Berdychův gang byla skupina lidí kolem Davida Berdycha, která působila od 90. let do roku 2004. Na svědomí má několik loupeží, vydírání a vraždy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz