Koronavirus

Rakousko a Německo se chystají na Vánoce. Někde budou platit přísná pravidla

Vánoční trhy v Rakousku a v Německu letos zřejmě budou. Například v Bavorsku dokonce pravděpodobně bez jakýchkoli omezení. Počty nakažených koronavirem tam ale stoupají. Za čtvrtek jich přibylo o tisíc víc než před týdnem.

Většina vánočních trhů se letos neobejde bez koronavirových opatření. "Jakmile si návštěvník něco koupí, bez ohledu na to, jestli se jedná o svařené víno, vánoční ozdobu nebo svíčku, tak se musí u stánku prokázat potvrzením. Potom dostane náramek," popsal Johannes Anzengruber, místostarosta rakouského Innsbrucku.

V Německu si ale o pravidlech pro návštěvníky každá spolková země rozhoduje sama. Některé tak opatření ani neplánují zavádět. Tamní odborníci přitom varují také před chřipkovou epidemií. V kombinaci s covidem-19 by prý mohlo dojít ke kolapsu nemocnic.

Související obsah

​Tomu se naopak snaží předejít italská vláda. Od pátku se v zemi každý musí před vstupem do práce prokázat covidovým certifikátem. Nařízení platí pro všechna pracoviště. V reakci na to vyšly do ulic tisíce nespokojených Italů.

V zemi se ovšem daří dostat nákazu pod kontrolu. Pravým opakem je momentálně Rusko. Nemocnice v některých částech země jsou na hranici kolapsu. Situace je tam vůbec nejhorší od začátku pandemie.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz