Zahraničí

Německo chystá výrazné zvýšení pokut. Zavádí i úplně nový přestupek

Německo chystá výrazné zvýšení pokut. Zavádí i úplně nový přestupek
Zdroj: TV Nova

Pokud jedete příští měsíc do Německa, musíte počítat s vyššími pokutami za rychlost i špatné parkování. Navíc vznikla i nová pokuta za parkování na místě pro elektroauta.

Německo výrazně zdražuje pokuty. Pokud v zemi budete například překračovat rychlost či špatně parkovat, zaplatíte od listopadu o hodně více než doposud. Bolestivé pokuty mají působit jako signál řidičům i zdroj příjmů, píše německý portál focus.de.

Motoristé, kteří zaparkují například v zákazu zastavení nebo parkování, budou muset zaplatit až 55 euro (asi 1400 korun). V současnosti je pokuta 15 euro (asi 380 korun).

Za parkování na místě pro postižené bez povolení zaplatí Němci 55 euro (asi 1400 korun), tedy o 20 euro (asi 510 korun) více než doposud. Vznikla i nová pokuta za parkování na místě pro elektroauta a sdílené vozy. Pokud tam zaparkujete, zaplatíte 55 euro (asi 1400 korun).

Související obsah

Přísnější budou pokuty i za rychlost. Pokud například pojedete německým městem 91 kilometrů za hodinu, místo povolených 50, zaplatíte místo dosavadních 200 euro (asi 5100 korun) nově 400 (asi 10 200 korun).

Zvýší se i pokuty za blokování záchranářských vozidel. Pokud budete překážet hasičům, zdravotníkům či policistům, musíte počítat s pokutou 100 euro. Stejnou částku zaplatíte i za vjíždění na chodníky či cyklostezky. Dosud se za to platilo 25 euro (asi 630 korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události