Domácí

Covid bičuje jižní Moravu. Některé nemocnice zakázaly návštěvy

Covid bičuje jižní Moravu. Některé nemocnice zakázaly návštěvy
Zdroj: TV Nova

Situace na jihu Moravy se zhoršuje a koronavirus tam nabírá na síle. Některé nemocnice v kraji proto zakázaly návštěvy u pacientů. Jiné zase návštěvy umožňují, ale jen za dodržení přísných opatření.

Zákaz návštěv pacientů na odděleních. To s okamžitou platností zavedly v minulých dnech některé nemocnice v Jihomoravském kraji. Důvodem je zhoršující se koronavirová situace. V některých zařízeních už zákaz platí dokonce přes týden.

"Od 7. 10. 2021 je v Nemocnici Ivančice, p. o., vyhlášen zákaz návštěv. Lůžková část rehabilitačního oddělení je dočasně uzavřená pro epidemiologickou situaci při covidu-19. Ambulantní část rehabilitačního oddělení zůstává otevřená," píše se na webu nemocnice.

Související obsah

Stejná je situace také v boskovické nemocnici, která návštěvy zakázala od 12. října. Výjimky lékaři udělují pouze v zákonných důvodech a otcům, kteří mohou být u porodu dětí. A platí také další opatření. "Hospitalizovaní pacienti nemohou opouštět oddělení," doplnila na svých stránkách nemocnice.

Zákaz návštěv platí i ve Vojenské nemocnici Brno, a to už od 8. října až do odvolání na všech odděleních. "Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace jsou návštěvy ve Vojenské nemocnici Brno zakázané," uvedla nemocnice. Navštívit pacienty mohou lidé v této nemocnice pouze ve výjimečném případě a pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem.

Přestože některé nemocnice v kraji návštěvy dosud nezakázaly, platí tam omezující opatření. V nemocnici v brněnských Bohunicích lidé mohou své blízké navštívit jen ve středu a v neděli od 15:00 do 17:00. Navíc se musí prokázat negativním testem, který není starší než 72 hodin v případě antigenního testu, ne starším než týden u PCR testů, potvrzením o očkování nebo o prodělané nemoci v uplynulých 180 dnech. 

Související obsah

Navíc musí mít po celou dobu respirátor. Doba návštěvy trvá maximálně 30 minut a v jeden čas mohou pacienta navštívit pouze dva lidé.

Podobná pravidla platí také v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně. Délka návštěvy však trvá pouze 20 minut v případě lůžkového oddělení návštěvy povoluje ošetřující lékař s ohledem na aktuální situaci a ochranu pacientů. Přísnější opatření platí také v nemocnicích v Tišnově, Znojmě, Břeclavi nebo Vyškově.

Epidemie se však zhoršuje v celém Česku. O tom svědčí také poslední přírůstky nakažených. Jen za pátek přibylo 1781 nových případů, což je nejvíce od 6. května. 

Nemocnice po celé zemi se plní dětmi. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz