Domácí

Covid bičuje jižní Moravu. Některé nemocnice zakázaly návštěvy

Covid bičuje jižní Moravu. Některé nemocnice zakázaly návštěvy
Zdroj: TV Nova

Situace na jihu Moravy se zhoršuje a koronavirus tam nabírá na síle. Některé nemocnice v kraji proto zakázaly návštěvy u pacientů. Jiné zase návštěvy umožňují, ale jen za dodržení přísných opatření.

Zákaz návštěv pacientů na odděleních. To s okamžitou platností zavedly v minulých dnech některé nemocnice v Jihomoravském kraji. Důvodem je zhoršující se koronavirová situace. V některých zařízeních už zákaz platí dokonce přes týden.

"Od 7. 10. 2021 je v Nemocnici Ivančice, p. o., vyhlášen zákaz návštěv. Lůžková část rehabilitačního oddělení je dočasně uzavřená pro epidemiologickou situaci při covidu-19. Ambulantní část rehabilitačního oddělení zůstává otevřená," píše se na webu nemocnice.

Související obsah

Stejná je situace také v boskovické nemocnici, která návštěvy zakázala od 12. října. Výjimky lékaři udělují pouze v zákonných důvodech a otcům, kteří mohou být u porodu dětí. A platí také další opatření. "Hospitalizovaní pacienti nemohou opouštět oddělení," doplnila na svých stránkách nemocnice.

Zákaz návštěv platí i ve Vojenské nemocnici Brno, a to už od 8. října až do odvolání na všech odděleních. "Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace jsou návštěvy ve Vojenské nemocnici Brno zakázané," uvedla nemocnice. Navštívit pacienty mohou lidé v této nemocnice pouze ve výjimečném případě a pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem.

Přestože některé nemocnice v kraji návštěvy dosud nezakázaly, platí tam omezující opatření. V nemocnici v brněnských Bohunicích lidé mohou své blízké navštívit jen ve středu a v neděli od 15:00 do 17:00. Navíc se musí prokázat negativním testem, který není starší než 72 hodin v případě antigenního testu, ne starším než týden u PCR testů, potvrzením o očkování nebo o prodělané nemoci v uplynulých 180 dnech. 

Související obsah

Navíc musí mít po celou dobu respirátor. Doba návštěvy trvá maximálně 30 minut a v jeden čas mohou pacienta navštívit pouze dva lidé.

Podobná pravidla platí také v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně. Délka návštěvy však trvá pouze 20 minut v případě lůžkového oddělení návštěvy povoluje ošetřující lékař s ohledem na aktuální situaci a ochranu pacientů. Přísnější opatření platí také v nemocnicích v Tišnově, Znojmě, Břeclavi nebo Vyškově.

Epidemie se však zhoršuje v celém Česku. O tom svědčí také poslední přírůstky nakažených. Jen za pátek přibylo 1781 nových případů, což je nejvíce od 6. května. 

Nemocnice po celé zemi se plní dětmi. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz