Ekonomika

Regulační úřad prověřuje dodavatele energií. V Česku jsou jich stovky

Energetický regulační úřad (ERÚ) oznámil, že prověřuje celý energetický trh v Česku. Zaměřuje se hlavně na schopnost dodavatelů dostát závazků vůči klientům.

Rušení domluvených fixních cen na plyn a elektřinu a krach některých dodavatelů energií vyústilo mimo jiné i v zahájení šetření energetického trhu prostřednictvím ERÚ.

"Týden poté, co jsme zahájili šetření u některých dodavatelů energií, jsme rozšířili výzvu k doložení zajištění nasmlouvaných dodávek na všechny dodavatele, kteří v České republice působí. Máme jen omezené kompetence, jak obchodní strategii obchodníků s elektřinou nebo plynem prověřit, nebo dokonce regulovat. Energetický zákon nám nabízí omezené možnosti jen ve chvíli, kdy na trhu přestává fungovat konkurence. S dramatickým vývojem, kdy ukončí činnost jeden z největších dodavatelů, žádný zákonodárce nepočítal, a nevybavil nás proto potřebnými nástroji," popsal předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček.

Související obsah

​ERÚ vyzval k doložení zajištění dodávek pro jejich zákazníky všech 434 licencovaných dodavatelů energií. Termín pro zaslání informací je do konce příštího týdne, první souhrnné výsledky by měly být do konce října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz