Koronavirus

Lyžařská sezóna v Evropě začala. Pravidla jsou přísná

Itálie oficiálně zahájila lyžařskou sezónu. Loňská byla kvůli koronaviru z velké části zrušena. Letos provozovatelé doufají, že se turisté vrátí. Každý lyžař musí mít potvrzení o bezinfekčnosti.

Po dlouhé koronavirové pauze, kvůli které museli mnozí provozovatelé skiareálů sáhnout hluboko do kapsy, se milovníci zimních sportů mohou do Itálie vrátit. Musí mít ale dokončené očkování, negativní test nebo potvrzení o prodělané nemoci.

Do začátku hlavní části sezóny by střediska chtěla mít nainstalované čtečky, které odbavení lyžařů výrazně usnadní. Tento víkend se v Itálii také, po téměř dvou letech, otevřely noční kluby. Zatímco bez očkování si zákazník v podnicích nedá ani kávu, tak s certifikátem může zažít téměř vše jako před pandemií.

Rusko

Opak normálu ale zažívá Rusko. I přes silnou očkovací kampaň se tam situace den ode dne zhoršuje. Přibývá téměř 35 tisíc případů nákazy denně a počet úmrtí se pohybuje denně okolo tisícovky. Nemocnice na mnoha místech kolabují.

Související obsah

​"Rozhodli jsme se využít dodávky kyslíku, které mířily do průmyslových odvětví, abychom vytvořili nezbytnou rezervu pro nemocnice," řekl mluvčí zdravotnictví Samarské oblasti Armen Benyan.

Naopak ve Velké Británii si s vysokými počty nově nakažených hlavu nelámou. Lidé si tam na koronavirus téměř zvykli a jakmile se naočkují, tak se jim život vrátí k normálu. I když počty nově nakažených se tam pohybují na stejné úrovni jako v době nejtvrdšího lockdownu, tak na náladě lidí byste to jen stěží poznali.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz