Domácí

Zemana můžeme zbavit funkce jen dočasně, řekl Vystrčil. Chce mít jasno

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila je důležité vědět, jaká je prognóza stavu prezidenta Miloše Zemana. Informace o jeho zdraví nemá. Podle Vystrčila prezident není v dobrých rukou. Ve Snídani s Novou prohlásil, že Zemana by šlo funkce zbavit jen dočasně.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil chce znát prognózu stavu prezidenta Miloše Zemana. Stále neví, jak na tom hlava státu je. "Nezajímá nás ani tak moc, jakou má diagnózu, spíše jestli bude schopen vykonávat svůj úřad," řekl v pondělí televizi Nova.

Vystrčil napsal Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), ve které je Zeman přes týden hospitalizován, dopis. V tom žádá o bližší informace o stavu prezidenta. "Chci upozornit, že ten dotaz neznamená, že by prezident měl být zbaven své funkce, naopak to nevykonávání úřadu může být dočasné," doplnil.

Související obsah

Podle Vystrčila není prezident v dobrých rukou. "Kdyby byl pan prezident v dobré kondici, nesnesl by způsob informování ze strany Kanceláře prezidenta republiky," myslí si předseda Senátu. Vystrčil se chce především připravit na to, co se bude dít po 8. listopadu, kdy se poprvé sejde nová Poslanecká sněmovna.

Pokud se ukáže, že Zeman nebude schopný vykonávat své povinnosti, chce Senát aktivovat článek 66, který jej zbaví pravomocí. Podle Vystrčila může být takový krok dočasný a Zemanovi by se mohly po uzdravení vrátit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz