Domácí

Řidiči nejsou připraveni na namrzlé silnice, led už způsobil první nehody

Řidiče napříč Českem v posledních dnech ohrožují namrzající silnice, a to hlavně po ránu. Bouralo se i v pondělí ráno. Odborníci doporučují dávat za volantem větší pozor a také už přezout na zimní pneumatiky.

Na silnici u Kozlova na Žďársku v pondělí bourala na namrzlé vozovce po šesté ranní dvě osobní auta a dodávka. Dva lidé skončili se zraněními v nemocnici. Namrzlé silnice hlavně po ránu v těchto dnech ohrožují řidiče po celé republice.

Největší pozor by si měli dát řidiči v lesních úsecích a na mostech, právě na těchto místech podle odborníků hrozí ledovka nejčastěji. "Většina řidičů stále ještě nemá zimní obutí a právě tyto úseky se pomalu prohřívají a na řidiče zde může čekat námraza nebo i ledovka," řekla dopravně bezpečnostní expertka Veronika Vošická Buráňová.

Související obsah

​Pod ledem byla podle řidičů včera nad ránem i dálnice D1. Na mostě nad Velkým Meziříčím tam kvůli tomu postupně havarovalo šest osobních aut a tři kamiony. Pět lidí se při této hromadné nehodě zranilo. Dálnice byla tři hodiny neprůjezdná.

"Doporučuji rozhodně obezřetnost a také předvídavost," dodala Vošická Buráňová. Namrzání vozovek může podle předpovědí meteorologů hrozit i v dalších dnech, především o víkendu.

mark, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz