Domácí

Řidiči nejsou připraveni na namrzlé silnice, led už způsobil první nehody

Řidiče napříč Českem v posledních dnech ohrožují namrzající silnice, a to hlavně po ránu. Bouralo se i v pondělí ráno. Odborníci doporučují dávat za volantem větší pozor a také už přezout na zimní pneumatiky.

Na silnici u Kozlova na Žďársku v pondělí bourala na namrzlé vozovce po šesté ranní dvě osobní auta a dodávka. Dva lidé skončili se zraněními v nemocnici. Namrzlé silnice hlavně po ránu v těchto dnech ohrožují řidiče po celé republice.

Největší pozor by si měli dát řidiči v lesních úsecích a na mostech, právě na těchto místech podle odborníků hrozí ledovka nejčastěji. "Většina řidičů stále ještě nemá zimní obutí a právě tyto úseky se pomalu prohřívají a na řidiče zde může čekat námraza nebo i ledovka," řekla dopravně bezpečnostní expertka Veronika Vošická Buráňová.

Související obsah

​Pod ledem byla podle řidičů včera nad ránem i dálnice D1. Na mostě nad Velkým Meziříčím tam kvůli tomu postupně havarovalo šest osobních aut a tři kamiony. Pět lidí se při této hromadné nehodě zranilo. Dálnice byla tři hodiny neprůjezdná.

"Doporučuji rozhodně obezřetnost a také předvídavost," dodala Vošická Buráňová. Namrzání vozovek může podle předpovědí meteorologů hrozit i v dalších dnech, především o víkendu.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz