Domácí

TV Nova chystá minisérii o Ivetě Bartošové, exkluzivně pro portál Voyo

Televize Nova začala natáčet minisérii mapující život jedné z nejznámějších českých zpěvaček Ivety Bartošové. Vzniká exkluzivně pro Voyo a zaměřuje se na začátky hudební kariéry tragicky zesnulé zpěvačky.

Kdo by neznal zpěvačku Ivetu Bartošovou? Tu si v nové minisérii zahraje herečka Anna Fialová a její sestru Ivanu Eliška Křenková. "Snažím se to udělat co nejlépe, nejvěrohodněji a s úctou. Je to síla, ale je to strašně zajímavý proces a moc mě to baví, ale snažím se v tom být opatrná," řekla Fialová.

Bartošová patřila k nejznámějším českým zpěvačkám a její život mimo pódia leckdy plnil stránky bulváru. Série se však zaměří na 80. léta, kdy profesně začínala a setkala se se svou láskou a kolegou Petrem Sepéšim.

"Natáčíme třídílnou minisérii s názvem Iveta, která se soustředí na Ivetino dětství a období od roku 1976 do roku 1989," vysvětlil režisér Michal Samir.

Související obsah

​"Velmi se těšíme, že můžeme přinést její příběh, který bude vyprávěný velmi citlivě, nebulvárně a s velkým respektem. Je pro nás velmi důležité, abychom přinesli příběh Ivety, která měla svoje sny, toužila po slávě i po lásce," řekla programová ředitelka TV Nova Silvia Mejská.

Celá série vzniká se souhlasem rodiny Ivety Bartošové. Role producentů zastávají za produkční společnost Barletta Maja Hamplová a Matěj Chlupáček a za TV Nova držitel Českého lva Matěj Podzimek. "Když děláte skutečnou událost, tak máte menší možnosti, větší zodpovědnost. Máte před sebou stovky stran, které popsal život. V tom je to složitější, musíte si vybrat, co je podstatné a na to se soustředit," nechal se slyšet Podzimek.

Na minisérii se můžete těšit exkluzivně na Voyo už příští rok.

Michal Čoudek, Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz