Domácí

Ministerstvo bude zpřísňovat. Přibylo nejvíc nakažených od dubna

Lidí nakažených koronavirem je v Česku stále víc. V pondělí testy odhalily 2 521 nových případů, nejvíc od dubna. Počet hospitalizovaných, a sice 544, je zase nejvyšší od května. Mluvčí ministerstva zdravotnictví ve Snídani s Novou oznámil, že se budou muset zpřísnit opatření.

Za pondělí přibylo v Česku 2 521 případů nakažení koronavirem, což je nejvíce od 27. dubna. Přesně před týdnem bylo přitom pouze 1 341 nově nakažených. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla je prudký nárůst zásadní zpráva, na kterou je nutné reagovat.

Roste také počet lidí s koronavirem v nemocnici. "Za včerejšek máme nahlášeno 77 nových hospitalizací," uvedl Köppl v úterní Snídani s Novou. Nápor na nemocnice je podle něj stále větší.

Zvýšilo se také reprodukční číslo R, které ukazuje, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivní člověk. Momentálně už je na hodnotě 1,47.

Na úterý svolali na ministerstvu centrální řídicí tým, který má situaci řešit. Jedním z pravděpodobných nových opatření jsou častější a přísnější kontroly bezinfekčnosti. "Pan ministr Adam Vojtěch opakovaně žádal hygieny, aby zvýšily frekvenci kontrol dodržování opatření," dodal Köppl. Hodně lidí podle něj pravidla nedodržuje a při kontrolách jsou agresivní.

Související obsah

​"Nakažení jsou poměrně rovnoměrně rozložení po celé republice, vysoká nákaza je sice v Moravskoslezském, Jihočeském, Středočeském kraji i v Praze, ale rozdíly nejsou tak výrazné," uvedl Köppl. Naopak nejlepší situace je na severu, kde se tato čísla pohybují pouze v desítkách.

Více než 71 procent z nově nakažených jsou neočkovaní lidé, tvrdí Köppl. "Stále nám dělají problémy lidé, kteří nejsou naočkovaní a chtěl bych poprosit všechny, kteří to z jakéhokoliv důvodu odkládali, aby se přihlásili co nejdříve na očkování. Ta situace totiž nevypadá v tuto chvíli úplně dobře," řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Na covid-19 v Česku zemřelo za poslední týden 54 lidí, což je více než za celý minulý měsíc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz